AKTUALITY

Vážení sledující, fanoušci i náhodní kolemčtoucí.

Naše hudební společenství došlo k závažnému rozhodnutí, ke změně názvu skupiny. Kapela Flow Track vznikla, jak známo, po rozpadu soběslavských keltských The Fingers a po pozastavení činnosti jindřichohradeckých folkových Jen tak tak. Dva, později tři sirotci z těchto formací se vydali na další hudební pouť. Hledali název, vyjadřující zamýšlenou hudební a lidskou pohodu. A také chuť zanechat výraznou, osobitou stopu v okruhu nejen podobně zaměřených kapel, ale samozřejmě i u budoucích posluchačů. Problém byl, že nás tehdy nenapadl odpovídající český název, a tak jsme nakonec zvolili poněkud kostrbatý anglický překlad pohody a této cesty – Flow Track. Důsledkem však je, že přátelé si nepamatují náš název, folkaři kroutí hlavami nad anglickým pojmenováním, někteří ho dokonce schválně překládají pomocí google překladače a vnucují nám pak v žertu své vysvětlení. (Že, Jardo H.?). Posluchači na pódiu vidí Pavla Jarčevského. A koho vítají? Jen tak tak.

Čas běžel, událo se několik zásadních změn v našem obsazení, změnil se zvuk kapely.Jak již bylo řečeno, ve svém středu máme osobnost Pavla Jarčevského, který, ať chceme, či nechceme, ovlivňuje chod našeho hudebního snažení. A tak logicky stavíme na minulých i budoucích písních, které napsal pro „starý“ Jen tak tak, a doufáme, že ještě napíše pro nás. 

Proč tedy neoživit spící kapelu, legendu, kterou za 30 let existence prošla řada skvělých muzikantů? Proč nenavázat a nepokračovat, i když po svém, v přerušeném díle?

Mimo jiné i proto padlo následující rozhodnutí:

18. září 2021 odešel Flow Track do historie, vrací se Jen tak tak.

Categories: Aktuality