Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


03.08.2012
Způsob života: Telč 2012
 

Prázdniny v Telči. Dříve měly název Folkové prázdniny a dodnes mají chytrý přídomek, že nejde o festival, ale „způsob života“. Z celého srdce souhlasím. Jezdím na tento festival od roku 1988, zpočátku jako divák, později jako muzikant. Nedovedu si už představit prázdniny, během kterých bych se aspoň na chvíli v Telči nezastavil. Táhne mě sem samozřejmě muzika, ale také spousta přátel, které tady potkávám. Mezi ně rozhodně patří duše tohoto projektu, Milan Medvěd Kolář se svojí rodinou. A také kastelán telčského zámku, pan Milda Norek. Všechno jsou to aktivní lidé, jejichž způsob života Prázdniny v Telči plně vyjadřují.

V roce 1990 byly prvním velkým festivalem, kde jsme s kapelou vystupovali. Byli jsme tenkrát hodně nervózní, protože Medvěd nám tehdy dal obrovskou důvěru a pozval nás k vystupování přímo na hlavní nádvoří. Koncert se toho dne docela povedl a my jsme si jako předkapela Kamelotu poprvé vychutnali bouřlivý potlesk zaplněného hlediště. Ale to už je dávno. Z tehdejšího Jentaktaku jsem zůstal jediným, kdo se dožil Kocouří scény v roce 2012.


S Nelou jsme se sešli na náměstí ve tři hodiny, tedy sto dvacet minut před začátkem. Zvukaři už měli scénu připravenou a my jsme se pomalu a klidně mohli nazvučit. Zvuková zkouška byla krátká, všechno fungovalo, jak mělo. Spolupráce se zvukaři byla výborná. Hodinu před začátkem akce jsme tedy byli kompletně hotovi a mohli si vychutnat nezbytnou kávu, specifickou letní atmosféru Telče a rozhovory s přáteli.

Svítí sluníčko, předpověď počasí je pro dnešek příznivá, lavice pro diváky jsou plně obsazené, Matěj Kolář nás moc hezky uvádí, naše duo se tedy radostí dává do zpěvu a hraní. A ta radost trvá nebo spíš ještě narůstá. Zvuk je totiž výborně čitelný, lidí už je opravdu hodně i na místní poměry a v jejich tvářích čteme zájem, aktivitu, spolupráci. Pomalu nám dochází, že tenhle koncert je opravdu za odměnu. Snažíme se soustředit především na výraz a kontakt s diváky, což nás sice stojí několik drobných chyb, ale rozhodně se to vyplatí. Jsme klidní, protože všechno funguje, jak má. Náš koncert končí vydatným potleskem a přídavkem. Moc příjemná hodinka!!!

Po vystoupení jsme s radostí přijali pozvání zvukaře Honzy Friedla na „jednoho panáčka rumu“. Jenže z pozvání se vyklubalo posezení ve Filmové kavárně, která disponuje šedesáti druhy rumového nápoje z různých zemí světa. Ustáli jsme to, ale cesta přes náměstí nám trvala skoro dvě hodiny, podle toho, jak jsme potkávali různé přátele a známé. Ze skvělého koncertu různých uskupení Ulrychovců jsme tedy stihli pouze závěr, což mě osobně opravdu velmi mrzí. Ale všechno opravdu stihnout nelze.

Závěrem bych rád zdůraznil, že toto naše hraní řadím k našim letos nejpříjemnějším, a chtěl bych za ně všem, tedy organizátorům, divákům, našim věrným příznivcům a také Nele srdečně poděkovat. Pokud mi nevěříte, podívejte se na celý koncert ve filmovém archivu webových stránek Prázdnin v Telči. Krásně také všechno zachytil na svých fotografiích Luboš Konečný. Jakmile se dostanu ke svému počítači, všechny je sem umístím.

PavelZpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena