Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


18.10.2011
Jen tak tak na špalku :-)

Restauraci Šenk Na Špalku najdete v centru Brna blízko Petrova, Špalíčku, Zelného trhu, divadla Husa Na Provázku. Vstoupíte-li do jejího podzemí, octnete se v krásném klenutém sklepě s barem, pódiem a hledištěm pro takových 50 lidí. Prostor sice akusticky obtížný, ale jinak jako stvořený pro klubové hudební produkce.

Právě sem  nás Pavel  "Bongo" Plch, dramaturg a zvukař hudebních večerů pozval ve čtvrtek 13. října k večernímu koncertování. Rádi jsme pozvání přijali, neboť víme, že tento sklípek se pomalu stává vyhledávaným místem dostaveníček nejen folkařů, ale i ctitelů jiných hudebních žánrů.

Dálnice přeplněná, tunely v Brně zacpané. Nabírám silně nachlazenou Nelu i s nástroji přímo před domem, který obývá společně s Kubou, abychom přesně v 18 hodin dorazili na místo koncertu. Vyložení věcí a nekonečné popojíždění po centru velkoměsta, než konečně najdu na „Zelňáku“ místo pro zaparkování.

Následuje důkladná zvuková zkouška, která trvá asi 40 minut. Pavel "Bongo" Plch pracuje důkladně, svému oboru dokonale rozumí a má do detailu přečtenou akustiku tohoto klenutého cihlového sklepa.. Dlouho hledáme vhodné mikrofony, které odpovídají charakteru prostoru, našich hlasivek a zvuku nástrojů. Pavel nám poskytuje cenné rady i k našemu způsobu interpretace. Jsem rád, vždyť se dovídám spoustu pro mne nových poznatků.

Zkouška je u konce, do začátku zbývá čtyřicet pět minut. Ideální situace. Teď už je všechno jenom na nás. Tradiční rituál: rozehrání, zopakování obtížných a nejasných míst, výběr pořadí skladeb, česnečka, káva, nealkoholické pivo, které v průběhu koncertu lehce vypotím. Nela volí čaj a prášky proti kašli. V jejím stavu bude pro ni vystoupení nesmírně obtížnou záležitostí. Varuje mne před možným selháním hlasu a žádá, abych byl v pohotovosti a eventuelně zazpíval i její pasáže. Pobaveně přikyvuji, na tváři lehký smích, hluboký v srdci... stres:-)

Tak co, přijdou i tentokrát? Přicházejí!!! To je moc dobře, vždyť v opačném případě bychom museli naše vystoupení sponzorovat.

Důkladná příprava se vyplatila, a tak jsme si samotný koncert užívali. Moc se nám líbil a našim divákům podle jejich odezvy také. Po hodince a půl se nám ani nechtělo končit a jen neradi jsme se s Brňany loučili. Nele hlas neselhal a nový saxík jí také hrál jako o život. Ruměnec na její tváři v závěru koncertu byl určitě dílem radosti. Ale bohužel také reakcí na nesmírné vypětí násobené nachlazením. Jistě byla ráda, že si pro ni z divadla přijel Kuba, neboť věděla, že dál už bude v těch nejlepších rukou.

Já jsem pak sedl do svého „bílého ďábla“, za pomoci Kuby se propletl nočním Brnem a po zcela volné dálnici, prvním podzimním mrazíkem jsem si sám se svými myšlenkami razil cestu do jižních Čech..

Moc si vážíme všech, kteří nás ten večer přišli podpořit. Doufáme a věříme, že jsme je nezklamali. Těšíme se nejen na Kariho fotky, ale i na další vystoupení v Brně, které  na sebe pravděpodobně nenechá dlouho čekat.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena