Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


11.10.2011
Jentak tak a 4zdi v divadýlku na Červené Lhotě

No, řeknu Vám, lidičky, zapotili jsme se. Tentokrát jsme už opravdu měli strach z přesilovky. Divadélko, které zbudoval pan kastelán Tomáš Horyna se svojí manželkou na zámku Červená Lhota, je prostor nesmírně zajímavý, romantický, leč stísněný. Co je platné, že sálek i pódium září novotou, dýchá originalitou a že z něj vyzařuje láska k umění (to ostatně z osobnosti pana kastelána také). Počty jsou jednoduché a neúprosné: Přijde-li více diváků než třicet dva, budeme je muset buď poslat domů, nebo změnit prostor a tím oslabit kouzlo koncertu. Nepřijde-li nikdo, bude to fiasko, které může mít následky i do budoucnosti.

Veškerý vývoj situace naznačoval bohužel druhou variantu. V liduprázdném okolí zámku zavládl smutný, sychravý, vlezlý, typicky podzimní podvečer a místa v hledišti (vlastně hledišťátku) si zamluvili 3 (slovy tři) lidé. Samozřejmě bychom rádi zahráli i pro ně, vždyť jsou to naši nejvěrnější, ale přece jen tak okázalý nezájem by nás zaskočil.

Jenže patnáct minut před začátkem dvojkoncertu se dostavili „davy“ asi pětadvaceti lidí, kteří trpělivě čekali, až se my a naši hosté, skupina 4zdi, poskládáme na pódiu. Pódiíčku:-)

Povedlo se, prostor pro diváky se zaplnil do posledního místečka, a tak jsme mohli, jak vtipně poznamenal Hynek Pavlů, konečně zase jednou konstatovat, že jsme vyprodali divadlo:-)

Hrálo se dobře, dokonce moc dobře, genius loci zapůsobil dokonale, a tak se mi zázračně uzdravilo i namožené pravé rameno, Nelu začaly poslouchat hlasivky a dokonce se odvážila vyzkoušet i nový saxofon (premiéra)!!! A aby toho nebylo málo, zahráli jsme i premiérově v novém složení písničku Arménská. Čtyřicet minut, které jsme si stanovili jako optimální čas pro náš blok, jsme protáhli asi "o desítku", ale mám dojem, že se nikdo nezlobil.

A 4zdi, naši hosté? Zpočátku byli rozpačití, ale když zjistili, že i na ně zámecké kouzlo působí, odvážili se pustit mezi nás i neobvyklé kousky. Je na nich vidět, že je muzika baví, nezapřou klasickou folkovou krev, což je zřetelné na textech i melodiích. Jako osvěžení na mne zapůsobilo i intermezzo v podobě sólového vystoupení Petra Sejka a jedné z jeho dcer (omlouvám se, že jsem zapomněl jméno).

Nevím, zda jsem něco nepřeslechl, ale všechny reakce na tento koncert, který bychom mohli nazvat třeba „Lhota speciál“, zněly mým uším vysloveně pochvalně. (Muži vůbec nejsou ješitní:-)). Rádi bychom tedy (Nela a já), i když jsme to už udělali, ještě jednou poděkovali všem, kteří se vydali tímto nevlídným večerem do ztemnělého zámku za naší pochybnou kulturou. Dík patří samozřejmě i panu Tomáši Horynovi. Nejen za poskytnutí prostor zámku, ale také za zájem, obětavost a spoustu duševních podnětů, které jsme od něj mohli získat.

Když jsme u toho chválení, nerad to dělám, ale musím pochválit i moji kolegyni, výbornou zpěvačku a multiinstrumentalistku Nelu:-))). Mufínky, jednohubky, větrníčky a jiné laskominy dokázaly uspokojit i mé nejnižší pudy, které se už v této době bohužel stěhují pouze do oblasti zažívací soustavy:-)

Dokumentaci (fotografie v Galerii a video na youtube) spolehlivě obstaral náš (tedy hlavně Nelin) neocenitelný rádce, paparazzi, bedňák, psycholog, manažer, talisman atd. v jedné osobě, ale především dobrý člověk a odborník: Jakub Šimáně.

Dnes už je jisté, že to určitě nebyl poslední zámecký koncert. Těšte se na advent na Červené Lhotě!

Pavel

 


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena