Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


19.09.2011
Vzpomínka na Lucii Štěpánkovou

Letos jsem ve škole „nafasoval“ novou várku prvňáčků. Jsou príma, jak se ukázalo už minulý týden na seznamovacím kurzu. Ale mám o ně strach. Možná přehnaný. Nemůžu se pořád zbavit toho pohledu na beznadějně prázdnou židli z mého pohledu vpravo ve druhé půlce prostřední řady. A také na pár lidí opřených o klavír, za nímž sedí Lucka Štěpánková a hraje – ani neví o světě.

Počtvrté jsme si ji připomněli 17. září, ve stejný den, večer, kdy odešla. Asi 500 metrů od místa autonehody, v barokním chrámu obce Klášter. Za stejného krásného dne, vlastně už noci.

Byl to moc hezký večer, kterého se mimo Lucčiných spolužáků a přátel zúčastnili členové její rodiny. Její bratr Vojta zahrál několik skladeb na varhany, a dokonce i na klávesy, což mi připadalo dokonale symbolické. Program pak doplnil Petr Pokovba (její učitel matematiky) ve dvojici s Terezou Chovítovou. A na závěr i naše jentaktačí duo. Všichni jsme se snažili zvolit veselejší repertoár (vždyť „Lúca“ byla pro každou legraci), ale to víte, vzpomínkám člověk neuteče, ať se snaží sebevíc...

Nemá cenu popisovat hudbu samotnou. Důležité bylo, že vzpomínka na dobrého človíčka stále žije a dokáže aspoň na chvíli sjednotit citlivé duše. Všem, kteří se na tomto koncertě objevili, bych rád poděkoval, že tuto mimořádnou dívku uchovávají stále ve svých duších.

Moc by se mi líbilo, kdybychom se v sobotu 15. září 2012 v 18 hodin dokázali sejít znovu. Termín v chrámu je již rezervován.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena