Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


05.09.2011
Landštejn podruhé a letos bohužel naposled (3. 9. 2011)

Naše víkendová šňůrečka pokračovala po sobotním chotěmickém večeru dlouho plánovaným vystoupením na hradě Landštejně. Byl to již druhý letní koncert v tomto kouzelném prostředí a našimi hosty byli tentokráte Sešlí přátelé, bluegrasová skupina banjisty Honzy Bicana z Českých Budějovic. Všichni jsme opět hráli na náš aparát, který se pro ozvučení hradního nádvoří již tolikrát osvědčil.

I tentokrát se mi zdálo, že všechno vyšlo přímo ideálně. Všichni byli na místě včas, aparatura fungovala bez problémů a my jsme ji stihli rychle připravit, přijetí od paní kastelánky Jiřiny Mládkové a jejího teamu bylo tradičně vstřícné a opravdu srdečné. Jen tak mimochodem, celý koncert byl krásně slyšet až do dolní části hradu, kde si jej užíval i hradní personál. Počasí krásné letní, diváků bylo dost a zdáli se být spokojeni, program naší dvojice se vhodně doplňoval s hudebním pojetím našich hostů. Co si víc přát? Opravdu nevím, na co bych si stěžoval, kdybych na tomto odpoledni chtěl najít nějaký kaz.

Zaujaly mě hlavně texty, které u Sešlých přátel vznikají až na výjimky v hudební dílně zkušeného Honzy Bicana a jsou velmi vtipnými překlady amerických originálů. A tak více než dvě hodinky dvojkoncertu utekly jako voda, až jsem litoval, že se musíme loučit s našimi hosty i se sympatickými diváky.

Chtěl bych poděkovat za všechny reakce na tento koncert, které se ke mně dostaly. Byly všechny výhradně kladné a máme z nich s Nelou opravdu upřímnou radost. Už se těšíme na fotografie, které se jistě brzy objeví v galerii a na nichž usilovně pracuje Jirka Esser i další nadšenci a odborníci.

Bude to zas jedna idylická vzpomínka na léto a mně nezbývá než opět složit hold bohyni Hudbě, která umí léčit. Nebo že by to nebylo v hudbě, ale v lidech…?  :-))))

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena