Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


24.10.2010
Mexiko, země slunce a muziky - derniéra

Poslední tuzemské vystoupení před odletem do Mexika stálo za to. Vstával jsem ve čtyři hodiny ráno, abych mohl být v pět hodin u našeho gymnázia přichystán k odjezdu. Jen v tom případě jsme mohli být v sedm hodin ve škole v Brně-Tuřanech. Čtyři derniérová vystoupení „Mexiko-země slunce a muziky“ pro žáky druhého stupně základní školy. Přestávka mezi nimi asi necelých patnáct minut. To víte, po ránu, roztřesený z cesty, bez tradiční ranní kávy a hned mezi děti, které zřejmě nejvíc těšilo, že se nemusejí učit. Ten maraton a zároveň test trpělivosti připravila Nela, která ze zmíněné školy odchází na jiné pracoviště. Bylo to jakési její stylové rozloučení se žáky a pedagogy zmíněného ústavu. Líbí se mi ta myšlenka. Kéž by se každý mohl takhle konkrétně loučit. Měl jsem ale obavy, jak to zvládneme psychicky a nakonec i fyzicky.

Všechno však vyšlo velice pěkně i přesto, že jsme na místo dorazili poměrně pozdě a že nám v úvodu vypověděla poslušnost audiovizuální technika. Hodně pro celou věc udělali Nela a Kuba Šimáně, když na chodbě školy předem připravili ozvučení, k němuž my jsme dodali jen vlastní mikrofon s předzesilovačem. Problém pak byl snad jedině v požadavku vtěsnat naše povídání a mexické písničky vždy do jedné vyučovací hodiny, tedy do pětačtyřiceti minut. Vždyť program je sestaven jako devadesátiminutový. Před očima žáků a pedagogů se tak čtyřikrát odehrával náš souboj s pokušením sdělit v krátkém čase co nejvíce. Pro nás bylo zajímavé sledovat rozdíly v reakcích a pozornosti jednotlivých žákovských skupin, lišících se věkem a přísností dohledu doprovázejících učitelů.

Pořad se snad setkal s úspěchem, aspoň v tomto smyslu zněl vzkaz paní ředitelky, který nám tlumočila Nela.

Moc času na velké rozbory však nebylo, neboť jsme se už znatelně opotřebováni urychleně přesouvali zpátky do Jindřichova Hradce na tradiční Zpívání na schodech.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena