Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


29.03.2010
Príma společnost

Celonoční jízda z Pece pod Sněžkou skončila v sedm hodin ráno na dvoře našeho  gymplu. Vylézám z auta celý zmlácený, ospalý a rozlámaný, ale na dlouhé protahování není čas. Čeká mě okamžitě odučit pět hodin literatury. Těžko „přehazuji výhybku“, ale studenti jsou uznalí. Přiznávám se, že učení tentokrát mírně, opravdu mírně flákám. Mám totiž dnes narozeniny. Pracovní část dne skončila, následuje přesun do Třebíče. Naštěstí neřídím, a tak se snažím v Mildově autě aspoň trochu zregenerovat svůj unavený organismus. Čtyři dny lyžování s následným nočním hudebním hýřením a cesta autem přes celou republiku přece jen člověku vezmou dost sil. Probouzím se krátce u Klárky v Batelově a definitivně až v Třebíči. Zaparkujeme auto a jdeme tradičně do restaurace Hollyday na něco k snědku. Česnečka, topinka, výborné víno na počest mých narozenin a černá káva. Moc času na vytrávení nemáme, neboť rychle přebíháme do zmíněné čajovny. Tam už je připravený Pavel Pokorný a Luboš Hrdlička s Petrem Sejkem.

Rychle ještě rozkrájíme krtka, delikátní sladkou pochoutku, kterou mi k narozeninám upekla Klárka. Chutná znamenitě! Moc děkuju.

Před poloprázdnou čajovnu jako první nastupuje Pavel Pokorný. Pár jeho vystoupení jsem již slyšel a i tentokrát mě Pavel zaujal vtipnými texty plnými otázek k zamyšlení, jímavým hlasem a čistou kytarovou hrou, která na sebe nepřitahovala pozornost, ale sloužila textu. Pavlovi moc sluší, když nehraje na mikrofony.

Na následující dvojici jsem opravdu hodně zvědavý. Luboše znám jako vynikajícího skladatele i interpreta, ale vím, že k sobě potřebuje někoho, kdo mu dobře zahraje složitější sóla a „vehrávky“. Petr se zas především díky svým instrumentálním hráčským schopnostem výrazně podílí na stoupající slávě skupiny 4zdi. Tohle by mohlo fungovat!!! A také že ano! Luboš se v klidu věnuje přednesu a Petr mu nádherně doplňuje výraz svým kytarovým projevem. Kluci hrají staré Lubošovy skladby z doby, kdy ještě zpíval s Miluškou, ale velice, velice slibně znějí i nejnovější písničky. Přemýšlím, co mi chybí. Ano, už to mám. Luboš Hrdlička vždycky psal písničky, kde se nějak vzájemně dotýkaly mužský a ženský prvek. Mužský a ženský svět. Právě ten střet obou světů tvořil jakési napětí. Jen si vzpomeňte: Jako písek přesíváš mě mezi prsty… Podle mne tady chybí ženský hlas. Naprosto jednoznačně. A tak přeji Lubošovi s Petrem, aby se jim podařilo z dua vytvořit trio, které by jim dalo určitě víc možností. Jistě, chce to nespěchat a jednou vsadit na jistotu. Snad se dočkáme.

Naše vystoupení se těžko hodnotí. Myslím, že na nás byla znatelná únava a určitá roztěkanost. Alespoň sám na sobě jsem to cítil. Pár věcí se nám tradičně nepovedlo, ale na druhou stranu jsme se pokusili zahrát některé nové skladby. A odvážným přece štěstí přejeJ

Celý večer jsem si opravdu užíval i přesto, že divácká účast byla tentokrát mizivá. V Čajovně u Pavla se mi moc líbilo, skladba účinkujících byla přesně podle mého folkového gusta. Díky, Pavle, Petře, Luboši, kapelo!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena