Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


30.11.2009
Americká plnoletost

Naše několikrát odkládané vystoupení v čajovně katolického gymnázia v Třebíči se konečně uskutečnilo v pátek 27. listopadu. Počasí bylo výborné, cestovalo celkem dobře až na malý úsek s mlhou na Českomoravské vysočině. Na místo jsme tedy přijeli se slušnou časovou rezervou, a vydali se proto vyhledat něco posilujícího k snědku. Restaurace Holliday, to je ono! Vždyť tento výborný podnik známe už z několika našich dřívějších zastávek. Neváhali jsme ani vteřinu, pozdravili se s panem Rosťou Komendou, sympatickým majitelem podniku, a s vděkem přijali jeho pozvání na rychlou večeři. Oslavenkyně Klárka (dnes 20 let!!!) dostala navíc jako dárek lahvičku šampaňského a všichni jsme si připili na její zdraví. Sedělo a povídalo se příjemně, nicméně povinnosti jsou povinnosti.

Přesunuli jsme se do čajovny, začali se připravovat na koncert a zároveň vnímat první příchozí diváky. Nebylo jich tentokrát mnoho, ale přišli opravdu ti, kteří chtěli naši muziku poslouchat.

Program večera otevřely dvě slečny, které za doprovodu kytar a flétny interpretovaly pět vlastních skladeb. Říkaly si Free Trees (svobodné stromy). Seděl jsem ve vzdálenějším rohu místnosti a bohužel jsem nerozuměl všem slovům. Přesto jsem však v jejich hudebním projevu zřetelně vnímal všechny typické znaky začínajících autorských interpretů. Ale nevadilo mi to, vždyť někdy se začít musí. Citlivěji jsem vnímal pouze skutečnost, že dívky pak v průběhu našeho hudebního bloku odešly způsobem, který nám trochu narušil náš kontakt s diváky.

Pro nás bylo i přes nepočetné obecenstvo, jehož pozornosti a podpory si velmi vážíme, hraní velmi příjemné. Mám dokonce trochu dojem, že jsme ve svatém nadšení přetáhli pomyslný časový limit. Ale v příjemném prostředí čas opravdu ubíhá rychleji. Omlouváme se Pavlu Pokornému, který se zřejmě nemohl od naší produkce odtrhnout, takže doma zmeškal koupání svého prvorozeného potomka:-)Všechno šlo nějak plynule, bez síly, samo, jenom Klárka se stále nezbavila virózy a tím i hlasového omezení, takže si celý koncert asi dost protrpěla. Odměnou jí ale bylo nejen závěrečné standing ovation, které nám s trochou milé recese diváci připravili, ale i drobné dárečky k oslavě její americké plnoletosti.

A protože Nelu si odvezl domů Kuba a Batelov (Klárčino bydliště) je na cestě, byli jsme tentokrát všichni doma „co by dup“.

Díky všem za milé přijetí, rádi se s aktéry tohoto příjemného večera „sejdeme zas někdy někde“.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena