Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


23.11.2009
Zas to nebyla přesilovka

Když jsme v sobotu 21. listopadu přijížděli do Suchdola nad Lužnicí, vítaly nás na všech plochách plakáty: 21.11. koncert Chinaski. Ach jo! A to jsme se teprve později měli dovědět, že další část suchdolských občanů je na různých nakupovacích a divadelních zájezdech. Zbyl v tom městě vůbec nějaký člověk? Nebo snad dokonce někdo, kdo by chtěl sobotní večer věnovat živému poslechu Pištců a Jen tak taků? Má vůbec cenu stavět zvuk, který obětaví Olin s Járinem přivezli a rozložili v krásném a prostorném divadelním sále?

Ale pozor! Šedesát lístků prodaných v předprodeji, dověděli jsme se od pořadatelů! Nakonec se diváků sešlo asi něco kolem sedmdesátky, což je na výše popsané podmínky docela slušný výkon. A byli to diváci kulturní, uznalí a také velice vstřícně naladění! Myslím, že to potvrzují Třeboňští pištci, kteří se tentokrát sešli v asi největším počtu z celého turné. Děvčata s flétničkami se pro tuto příležitost opět oděla do svých slušivých oblečků, takže kromě poslechu lahodných tónů  bylo i na co se dívat (ale ono je tomu tak vždycky, i když nemají jednotné oblečení). Ostatně mrkněte se na jejich stránky. Tam je celé společné turné jednou z dívek nádherně popisováno. Moc dobře jsem se při čtení těchto jejích řádků bavil.

Dál už šlo všechno jako na drátku a podle obvyklého scénáře. Koncert našich třeboňských kolegů a kolegyň svou srdečností, bezprostřední prostotou, vtipem a muzikantskou přesností dokonale naladil přítomné diváky, takže jsme zase mohli slíznout smetanu tím způsobem, že jsme krásně načatý večer dotáhli svým vystoupením do konce. Mně osobně se hrálo moc hezky. Jenom je mi líto, že se mi nějak ztratil hlas. To se asi projevuje další fáze chřipky nebo virózy, kterou, mám dojem, si v kapele postupně všichni předáváme. Trochu se obávám, že tohle do zítřejšího Vánočního vyzvánění nerozchodím.

Po cestě domů jsme ještě udělali krátkou zastávku, abychom nakoupili nějaké vybavení, které nám umožní samostatně si nazvučit menší koncertní prostory, kde se nevyplatí najímat zvukaře. Díky našemu sponzorovi a příteli, který si nepřeje být jmenován, už máme "nádobíčko" pod střechou. Teď už se jenom s tím vším naučit zacházet, aby nám nové vybavení pomáhalo a neškodilo. Nebližší koncerty (možná už ve Strakonicích) ukáží, nakolik to byla rozumná investice.

Zas to byl moc hezký večer, za který bychom chtěli poděkovat divákům, zvukařům, vedení města Suchdola a v neposlední řadě i Zuzce Vokáčkové za kafíčko a vitamíny v Penzionu U lípy.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena