Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


12.11.2009
Listopadové Schody

Našimi hosty na listopadových Schodech byli Sekvoj a Devítka. Diváků bylo tentokrát méně (jsme asi namlsaní poměrně vysokou návštěvností posledních koncertů), přesto byl prostor poměrně slušně zaplněn, což, jak znalci vědí, má vliv na akustiku. Hraje se totiž bez ozvučení.

Začínali jsme my, a jak jsem slíbil ve svém posledním pojednání, odvážili jsme se zahrát i pár nových skladbiček. Třeba Kalinu nebo Z nadhledu. Škoda, že Nelu stále ještě trápila chřipka, jinak bychom si bývali mohli troufnout ještě víc. Ale ani tak naše vystoupení nebylo nejhorší, nejsme si vědomi nějakého většího maléru.

Sekvoj je pro mne symbolem romantiky, trampské inspirace, vtipného průvodního slova, zajímavě zkombinovaných vícehlasů a nápaditých aranží, které, ač dobře zvládnuty, se někdy zdají být až na hranici proveditelnosti. Sound kapely byl opět příjemně oživený flétnou Karolínky Skalníkové a také jejím hlasem. Ten přitahuje příjemnou teplou barvou a intonační čistotou. Karolínka by ale při zpěvu potřebovala trochu přizvučit, což bohužel na schodech není možné. Jsem zvědav, až ji uslyším sólově zpívat na mikrofon.

Na Devítku jsem byl opravdu hodně zvědavý. Zajímalo mě, jak se na ní odrazí odchod bratří Hofrichtrů. No, samozřejmě, je to jiná kapela s jiným zvukem a jiným výrazem, ale rád celé trojici skládám hlubokou poklonu za krásně předvedený koncert. Honza s Jindřiškou si při zpěvu dokonale rozumějí a mají každý takt do detailu promyšlený. A protože si všechny písničky napsali sami, je na každé z nich poznat, jak jim krásně, přirozeně sedí. Je naprosto přesně posazená do tóniny, kde má hlas při maximální možné hlasitosti nejlepší barvu, hraje se v tempu, které nejvíc vyhovuje pro způsob přednesu každého z této dvojice, a textové frázování se dokonale shoduje frázováním hudebním. Všechno se úsporně, ale tím přesvědčivěji prolíná s instrumentální nápaditostí, kterou lehce a s přehledem dodávají oba kytaristé.

Vystoupení Devítky bylo pro mne opravdu hodně příjemným zážitkem. Zejména Jindřišce to, mám dojem, v Devítce sluší víc než u Žalmana. Myslím, že je to právě tím, co jsem zdůraznil už v minulém odstavci. Že Honza jí dokáže napsat písničku naprosto přesně „na tělo“. Tedy, Jindřiščino tělo jsem nezkoumal, ale písničky jsou napsané krasopisně!:-)

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena