Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


12.08.2009
Koncert v Horních Dubenkách
           Zas jedna tradice. Evangelický kostelík s přilehlou farou, kde je téměř doma Klára Šimková. Pan farář na svou funkci vůbec nevypadá, je to velice aktivní, příjemný a tvůrčí mladý člověk se zatraceně slušným rozhledem. Mimo jiné podporuje všechny možné druhy volnočasových aktivit. V tomto prázdninovém čase zaměstnává celé farní osazenstvo hlavně chod jejich letního dětského tábora, vedeného v téměř skautském přírodním duchu.

Počasí je značně nejisté, a tak nám pan farář nabízí k naší produkci již zmíněný kostelík. Je to krásné, prosté, ale pečlivě a s láskou udržované místo, které kromě bohoslužeb slouží evidentně i k provozování zájmové činnosti věřících. Je zde krásná akustika, která umožňuje hrát bez ozvučení. Rádi přijímáme nabídku k vystoupení na půdě kostela zvláště po ujištění, že svou hudbou a někdy i kontroverzními texty rozhodně nepošpiníme půdu tohoto svatostánku. Inu, evangelické církevní předpisy nejsou tak přísné. Dovoluji si na uvedeném drobném příkladě vyjádřit svůj laický dojem, že tato větší volnost významně přibližuje evangelickou církev dnešnímu člověku. Ale opravdu v těchto věcech nejsem odborníkem.

Převlékli jsme se z prázdninových šortek do důstojnějšího oděvu, posunuli obřadní stůl a rozbalili si své hudební propriety před čelní stěnou kostela. Brzy přišli lidé a také Klárčiny děti z letního tábora, takže se kostel příjemně zaplnil.

Hrálo se krásně. Diváci byli pozorní, soustředění, dokonce i děti vydržely více než hodinový koncert pozorně vnímat. Celým prostředím, krásnou akustikou, průběhem našeho vystoupení, naším výkonem i celkovým přijetím jsem byl opravdu příjemně překvapený a sám za sebe bych chtěl poděkovat všem, kteří divákům, nám a jistě i sami sobě připravili tak hezký večer. Zdálo se mi, že po všech těch nervózních hudebních epizodách jsem si tentokrát s naší muzikou příjemně odpočinul. Bude-li zájem, velmi rád se sem někdy vrátím, ale před závěrem mého povídání bych chtěl zdůraznit jednu odporně materialistickou skvrnu na tomto veskrze duchovním setkání:

Řízky a buchty byly prostě VYNIKAJÍCÍ!!! :-)

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena