Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


07.08.2009
Nesouvisle na nehudební téma
Koncerty naší skupiny se střídají ve velmi rychlém sledu. Hrajeme opravdu hodně, na amatérskou kapelu mimořádný výkon. Někdy se nám daří, jindy zas naopak. Z různých, často překvapivých příčin, nebo zkrátka jen díky pouhé náhodě. I naše názory na to, co se podařilo, jsou různé. Tak jako v životě. Ostatně hudební (stejně jako životní) aspirace jsou pro každého ryze individuální záležitostí. Často si také své dojmy a zkušenosti tvoříme v běhu, někdy jsme opravdu unaveni, jak to třeba konkrétně mně naznačují někteří z Vás. I to je hudba.


Nechci proto na těchto stránkách rozvíjet žádnou hodnotící diskuzi. Necítím se povolaným hodnotitelem ani hudebním odborníkem. Pouze dvacet let brnkám na kytaru v kapele, jejíž založení jsem inicioval a kterou se snažím ze všech sil udržet pohromadě. Mým záměrem není nic jiného, než pouze přiblížit našim příznivcům, co ta brnkačka obnáší. Tedy to dobré i špatné, úspěch, zklamání a třeba občas i novou radost, která je cennější o to, že jsme tu muziku po předchozích nezdarech nevzdali. Ani já jsem kdysi netušil, co všechno se skrývá za usměvavými, optimistickými a energií nabitými postavami hudebníků. Po půlnoci u osmého piva jsou totiž mnozí úplně jiní. Hudební virtuozita ani zdaleka není zárukou dobré hudby ani bezvadných zážitků nebo pocitů.


Když jsem tedy rozmýšlel, jakou formu ilustrace hudebního života zvolím, dospěl jsem k názoru, že nejlepší bude, když co nejvěrněji popíšu, co sám prožívám. Je mi jasné, že se při tomto postupu nevyhnu neúměrně vysoké míře subjektivity. A tedy ani občasného negativního hodnocení našich amatérských pokusů. Nebojím se však tohoto úskalí a budu v nastoupeném trendu bez ohledu na únavu i nadále pokračovat:-)

Pavel
Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena