Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


25.07.2009
Landštejn 11.7. 2009

Na Landštejně člověk nikdy neví, jaké ho vlastně zastihne počasí. Stále se mu na mysl kradou obavy z přicházejícího deště. Snad proto, že z hradu je daleký rozhled. A lidé s velkým rozhledem nebývají moc často optimisté. Ale tentokrát jsme vsadili na správnou kartu. I na správného zvukaře. Pan Mrkvička si pořídil totiž nové zvukařské nádobíčko a dokáže s ním neuvěřitelné kousky.

Při našem příjezdu už bylo na nádvoří všechno připraveno a k nazvučení se pomalu chystala čtveřice Luboše Hrdličky. Už nevím, jak se ta formace jmenuje, ani si nevzpomínám na jména jejích jednotlivých členů. Vybavuji si jen, že mě překvapilo, když jsem za mikrofony uviděl Pitrýse ze Čtyř zdí. Zahráli pár skladeb z Lubošova tradičního repertoáru včetně hitovky Písek (moc se mi líbila v podání zpěvačky a houslistky v jedné osobě) a některé skladby, které jsem od nich ještě neslyšel. Za slibné považuji, že jim pěkně ladí a barví hlasy, hodně bych v budoucnosti sázel na dvojici kytaristů, tedy Pitrýse a Luboše. Luboš se může v klidu věnovat doprovodné hře a přednesu, protože výrazná kytarová sóla mu v klidu obstará Pitrýs. Všechno vespod jistí krásně znějící basová kytara. Pokud spolu členové této kapelky vydrží, můžeme se v budoucnu těšit na spoustu pěkných písniček a zajímavých aranží. Až ve mně hrklo, když mi v zákulisí po koncertě řekli, že spolu hrají teprve podruhé!

A co k nám Jentaktakům? Těžko hodnotit, ze svého místa. Za mikrofonem člověk všechno slyší jinak. Podle ohlasu diváků se nám naše vystoupení vydařilo. Můj subjektivní dojem se s jejich názory opatrně shoduje No, rezervy tam samozřejmě byly - a velké:-), ale měl jsem dojem, že probíhá srdečné setkání obecenstva a nás s paní Hudbou. Byl opravdu příjemný prázdninový podvečer, krásná akustika, slunce zajímavě nasvítilo hradní kulisu, všude ticho, před námi příjemně naladění posluchači… to se pak hraje samo. Takhle si představuji prázdninovou romantiku!

Díky všem, zejména paní kastelánce Mládkové. Doufám, že si tu krásu ještě někdy společně zopakujeme.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena