Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


30.07.2008
V polovině prázdnin

Tak nám ten čas prázdnin nějak peláší. Půlku ho máme za sebou a ani jsme si nestačili všimnout, že prázdniny vlastně už začaly. Zážitky se na nás hrnou jako lavina, naštěstí však nezabíjejí, ale uzdravují.

V pátek 19. července Jihočeské zpívání v Trocnově. Jirkovi Krškovi konečně vyšlo počasí na sto procent, takže festival, který už má mezi diváky a hudebníky zatraceně dobrou pověst, se zdárně vyvíjel až k večernímu finále (Štěpán Rak a po něm Epy de mye) a snad jsme k dobré pohodě přispěli i my. Příjemné bylo, že už Nela mohla alespoň trochu zpívat.

Šest dní odpočinku jsme většinou trávili pracovně a v sobotu 26. července jsme se natěšení sešli na náměstí ve Slavonicích k tradičnímu promenádnímu koncertu. I tato vystoupení už mají svoji atmosféru, která nezklamala ani letos. Překvapivě se zde sešlo slušné množství našich skalních příznivců a přátel, což nás mimořádně potěšilo, ale bohužel nás zase tlačil čas. Museli jsme do Telče.

Na festivalu Prázdniny v Telči jsme se stali součástí večera, který představoval jakési setkání kultur. Program zahajovala v zámecké zahradě taneční skupina IYASA, potom se diváci přesunuli na zámecké nádvoří, kde jsme jsme je očekávali my s programem sestaveným z mexických písniček. Když se k nám na dva kousky přidali tanečníci ze Zimbabwe a hudebníci ze skupiny Létající rabín, stal se ze zámeckého nádvoří ten pověstný „kotel“. Medvěd vždycky říká: to je nářez, co? No, byl to fakt „vodvaz“ a perfektní náladě na nádvoří nezůstali nic dlužni ani muzikanti, kteří zpívají židovské písně a mají název Létající rabín. Povedený, moc povedený večer. A kdože nám to tak hezoučky zvučil? No samozřejmě Honza Friedl, kdo jiný?

Tak a rychle spinkat, zítra jedeme na prázdninový tábor.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena