Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


01.03.2008
Lomnice a Vlásenice, roků málo a též více

Byl zas jeden z pátků, bláznivých svátků v čase těsně před jarními prázdninami. Ještě s kuropěním jsme se vypravili s naším mexickým programem do Lomnice nad Lužnicí, takže v osm hodin jsme stáli v místní tělocvičně připraveni spustit úvodní Cielito lindo. V půl deváté napochodovali žáčci nižšího stupně, z nichž někteří ani nevěděli, co je mapa. Rozhodli jsme se tedy svůj výklad hodně redukovat, ale musíme uznat, že děti byly skvělé, aktivní, pozorné, zkrátka obdivuhodně ukázněné. A mají přehled, takže i my jsme se v průběhu pořadu dověděli, kdo že to byl se svým taťkou se Spojených emirátech, koho zastavili policajti a čí dědeček má také pravé mexické sombrero :-)

Ve druhé části byl „potěr“ vystřídán „žactvem mazáctvem“:-) A tady (jako ostatně vždycky) začalo jít do tuhého, veškeré naše projevy byly z některých koutů komentovány supervtipnými poznámkami, takzvanými "hláškami" :-), které svědčily o vyzrálosti a absolutním nadhledu jejich autorů:-) Ale i v této sestavě brzy zvítězil zvídavý duch a zájem o muziku. Ono není čemu se divit, vždyť právě lomnická základní škola se může pyšnit pěveckým sborem, který má zatraceně vysokou kvalitu i dobrou pověst. A tak jsme rádi, že náš pořad nebyl pro lomnické školáky ztraceným časem, jak nám do návštěvní knihy hezky napsala jedna dívka.

Po odpolední chvilce volna jsme se vydali do Vlásenice. Tam bylo už všechno připraveno k velkolepé oslavě kulatin Jarky Zahradníkové. Tedy skoro všechno, protože Stráníci si spletli termín o jeden den, takže na oslavu nedorazili. Bylo to líto nejen oslavenkyni, ale i nám a jistojistě také samotným Stráníkům.

Byli jsme zařazeni na začátek jako umělecká overtura před vlastní zábavnou částí. Snad jsme se svého úkolu zhostili dobře. Zpívali jsme totiž bez nazvučení, a tak musíme poděkovat všem lidem, že během naší produkce ztichli a poslouchali.

Následovaly gratulace pro jubilantku a volná taneční zábava, o kterou se postaral fenomenální trojlístek s názvem, který jsem zapomněl. Kluci hráli opravdu dobře všechny skladby „od Bacha až po Vlacha“. Vytvořili skvělou náladu, parket byl brzy plný. Ani Míša s Nelou se nenechaly zahanbit a skvěle reprezentovaly kapelu. Jídlo i pití bylo znamenité a bylo ho dost, takže se nám o půlnoci ani nechtělo domů. Ale co naplat, každý máme své povinnosti a my jsme zas museli vrátit našemu civilnímu životu den, který jsme mu ukradli pro muziku.

Vůbec nepochybuji o tom, že oslava se vydařila (však si to také Jarka zaslouží) a že zábava pokračovala ve velkém stylu až do ranních nebo spíš dopoledních hodin. Jsem zvědav, až se dozvím drby (pardon: zprávy z dobře informovaných zdrojů) :-)

Snad už to bude v pondělí 3. března na dalším našem Zpívání na schodech. Přijďte, bude Ozvěna :-).

PavelZpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena