Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


18.11.2007
U Toma

Já vím, dlužím sem ještě napsat zprávičku o otvírání penzionu v Hlinsku. Je to sice s týdenním zpožděním, ale snad mi to naši příznivci prominou. Nával povinností nám totiž momentálně způsobuje úkolovou kalamitu ne nepodobnou té sněhové, která právě řádí na Vysočině. Také nás po cestě postihla, naštěstí jsme se z ní před týdnem (na rozdíl od té úkolové) zdárně vymotali.

Z brněnského Folkového oříšku jsme museli odjet ještě před jeho závěrem, takže jsme opět nestihli tradiční jamování. Ale udělali jsme dobře, neboť příkopy českomoravské vrchoviny se už začínaly napňovat zapadajícími kamiony a osobními auty. Zdárně a jen tak takJ jsme tedy  dorazili kolem 23. hodiny do Hlinska a v téměř liduprázdném městě vyhledali penzion U Toma. Ke svému překvapení jsme zjistili, že jde o velmi zajímavě architektonicky upravenou budovu jakési pojišťovny. Sympatický Tom (Tomáš Tkáč) a jeho milá přítelkyně Petra nás očekávali, a tak jsme ještě poklábosili, něco popili a uložili se do kanafasu jako první hosté podniku.

…a spali a spali až do rána. Dopolední a polední čas druhého dne jsme věnovali zkoušení, našli jsme si krásné tři hodinky klidu, teplíčka a příjemného prostředí, takže ve tři hodiny odpoledne, když se už začali scházet první hosté, jsme byli docela pěkně nažhavení na muziku. Samotná oslava utekla jako voda. Zahráli jsme, co jsme chtěli, ohlasy byly vesměs pozitivní, dokonce nás potěšila návštěva Karlovy jedné třetiny, a my jsme měli radost, že jsme jí udělali radostJ.  Pikantní bylo, když se ke mně  přihlásil jeden pán a téměř mi (v legraci) vynadal: „Jak to, že vás neznám, když jsem také z Hradce?!“

Zbývá dodat, že jídlo, pití, atmosféra i lidé, všechno bylo bezva. O zdárný chod celé oslavy se také vzorně starala Tomova maminka, na níž bylo vidět, že jí na štěstí svého syna hodně záleží. Tomu moc dobře rozumím, to je správné.

Všem tedy popřejme, ať jim jejich záměry vyjdou, a kdybyste někdy jeli přes Hlinsko (třeba na lyže na kolo, na pěší turistiku…), nezapomeňte se vyspinkat v penzionu U Toma.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena