Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


13.11.2007
Folkový oříšek

„Tak a zase jedeme na výlet, už jsem se moc těšila,“ vystřelila s rozzářenou tváří Míša místo pozdravu, když jsme v pátek odpoledne vyjížděli do Brna. (Mimochodem, Míšo, přeju Ti hodně zdraví, lásky a spokojenosti k Tvým narozeninám.)

I my ostatní jsme se na výlet těšili, jen bychom si snad mohli přát lepší počasí. Ale Milda nás dovezl do Brna na Folkový oříšek absolutně v pohodě. V divadle Barka jsme se už cítili jako doma, a tak přípravy na vystoupení probíhaly standartním způsobem. Bohužel nevím, jakými slovy nás na scéně uváděl Jirka Moravský Brabec. Byl jsem zcela zaujatý nazvučováním, takže jsem asi na Jirkovy „poťouchlé čertovinky“ J nereagoval dostatečně adekvátně. Ale hrálo se nádherně. Zas jeden z koncertů, kdy člověk slyší, co zahraje. Já jsem opravdu citlivý na požadavek, aby se mi vrátil zpátky tón v té kvalitě (síle, intenzitě, citu…) jak ho zahraju. V opačném případě jsem nervózní a dělám hodně chyb. Na Oříšku byl ale  zvuk opravdu skvělý, škoda, že mi zas uniklo jméno zvukaře.

Kromě kvalitního zvuku mě na pódiu překvapily ještě dva momenty. Prvním byla vnímavost diváků, a to nejen k naší kapele. A ten druhý moment?  To byl skoro šok: když Milda ohlásil, že jsme přestali prodávat naše cédéčka a že všechno je volně ke stažení na našich stránkách, protože tento typ muziky nemůže být předmětem obchodu, strhla se v hledišti naprosto nevídaná bouře potlesku.

Přejeme Oříšku hodně takových diváků a stále tak příjemnou atmosféru, kterou zde každoročně zažíváme!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena