Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


10.09.2007
Mírův srub

Míra Pechek, vynikající sportovec, organizátor, pracant, fotograf (a já nevím, co všechno ještě umí), ale hlavně výborný člověk otvíral srub. V romantickém prostředí blízko Kamenice nad Lipou. A protože patří mezi příznivce naší kapely, pozval nás, abychom mu při otevření zahráli a abychom se společně pobavili.

Počasí nám tedy vůbec, ale vůbec nepřálo. Déšť a zima připomínaly spíš konec listopadu než 8. září. Co naplat, vypravili jsme se tedy na pěší výlet do srubu, abychom obdivovali důkladnost, účelnost a nápaditost stavby spojenou s citem pro přírodu. Po návratu do Pechkovic statku jsme něco popili a pojedli (skvělé uzené a stejně skvělou slivovičku) a přestěhovali se do Hampejzu (obecní úřad), abychom trochu pohráli, pozpívali a pospolu se dobře poměli, jak bylo Mírovým přáním. Ale tenhle zaměr, jak byl moc dobře myšlený, se nepodařilo úplně beze zbytku naplnit. Nějak se totiž nepovedlo spojit naše zájmy se zájmem stálé party místních návštěvníků tohoto zařízení. Vytvořily se tak v akusticky nesmírně hlučném prostředí dvě skupiny lidí, které si vzájemně nedopřávaly potřebný prostor. Takže po několika marných pokusech z muziky sešlo. Když se k tomu přidalo Míšino vyčerpání následkem hluku, kouře a zejména zvýšené teploty, museli jsme se kolem desáté hodiny večerní Mírovi omluvit a odjet domů. Druhý den nás totiž čekala trampská svatba.

Je nám líto Míry Pechka, hodně se snažil, hodně pečlivě všechno připravoval, a my jsme nakonec vlastně ani nenašli příležitost mu zahrát.  Přesto setkání s ním a s jeho přáteli bylo moc milé. Věříme tedy, že tohle rozhodně nebyla poslední šance, a rádi někdy přijedeme znovu, abychom mu všechno vynahradili.

Jen Hampejzu, tomu krásně, s opravdovou péčí a láskou upravenému obecnímu úřadu (a to myslím, vážně, nijak nepřeháním!), bychom se příště v souvislosti s hudbou raději vyhnuli.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena