Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


23.04.2007
Folkoví národní obrozenci

Třeba jednou napíší folkoví historici nějaké články o tom, jak se na jihu Čech snažili místní nadšenci probudit zájem lidí o nekomerční muziku. Jestliže ano, pak se tam vedle takových jmen jako Zdeněk Schwager, Vojta Vít, Anička Roytová aj. určitě musí objevit jméno Václav Koblenc.

Posledním Vaškovým záslužným počinem bylo zorganizování folkové přehlídky jihočeských skupin v malém sále budějovického Metropolu. Chyběly sice hvězdy (chce se mi říci „chválabohu“), nechybělo však nadšení, kvalitní muzika a nakonec ani vnímaví diváci, kterých se sešlo na první pokus docela dost. Sobota odpoledne totiž při tak krásném slunečném počasí jihočeskou metropoli doslova vylidnila!

Měli jsme k dispozici včetně vytleskaných přídavků nakonec skoro hodinu časového prostoru a doufáme, že se diváci nenudili. My jsme se zas rádi setkali se svými jihočeskými hudebními kamarády a také s hosty a hvězdou odpoledne, vokální skupinou Mošny.

Absolutorium však podle mého názoru opravdu patří organizátorům včele s Vaškem Koblencem a zvukařem Karlem Dřínkem (perfektní, krásně čitelný zvuk nahoře i doleJ). Doufám v této souvislosti, že se ze sobotního setkání stane tradiční jarní jihočeská akce a že se jednou Vašek (i celá lepšící se skupina Bonsai č. 3!!) dočká nabitého sálu. Ze srdce bych jim to přál.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena