Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


19.04.2007
Mexický guláš

Když se člověk delší dobu o něco s plným zaujetím snaží, neubrání se, aby si po čase nepoložil bilanční otázku: Čím mě vlastně tahle práce obohacuje?

Moje odpověď v oblasti hudby by byla obsáhlá, ale rozhodně by se na jednom z prvních míst mezi klady objevilo setkávání s pozitivně naladěnými lidmi. Náš pořad Mexiko, země muziky mi tuhle tezi potvrdil i při dosud posledním večeru v Borovanech na Českobudějovicku. Setkali jsme se tam s příjemnými pořadateli z místní chráněné  dílny  Nazaret, ale také s velmi pozornými a uznalými diváky.

Náš pořad tradičně začal písní a promítáním, o přestávce jsme si pochutnali na pravém, skvěle a pečlivě připraveném mexickém guláši s fazolemi a chilli kořením, které pálí dvakrátJ. Ještě v průběhu této hostiny jsme stačili promítnout video z mexického turné a na závěr jsme byli zahrnuti spoustou dotazů, týkajících se naší cesty.

Když už jsme si mysleli, že diváci jsou úplně umořeni naším nadšeným povídáním, objevily se prosby, abychom zahráli některé skladby z normálního koncertního repertoáru. To byl pro nás trochu problém, protože jsme neměli s sebou nástroje, na které hrajeme při koncertech (jumbo kytara, flétna, rytmika, akordeon, sada foukacích harmonik), a museli jsme tedy improvizovat. Přesto jsme přání příjemného a soustředěného obecenstva rádi vyhověli, a dokonce jsme byli velice mile překvapeni, že si někteří lidé zpívají naše písničky s námi.

Jako dárky a poděkování jsme dostali nádherné keramické zvonečky vyrobené v místní dílně. Mají tvar sombrera a jsou krásně citlivě vybarvené. Samozřejmě, že jsme se neudrželi a nakoupili si i některé další výrobky dílny Nazaret, které se nám zdály vzhledem k jejich originalitě a profesionálnímu způsobu zpracování velice levné.

Pro mne bylo opravdovým překvapením, že na tak malém prostoru dílny, kterou jsme měli možnost si prohlédnout, vznikají tak krásné keramické předměty.

Je nám dvojnásob líto, že jsme tentokrát zapomněli v Jindřichově Hradci fotoaparát. Dostali jsme totiž zas jednou od života darem opravdu krásný a srdečný večer, který jsme bohužel nemohli zdokumentovat.

(Nejen) proto se rádi někdy do Borovan vrátíme.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena