Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


30.05.2016
Další programová změna. K lepšímu? Vítek Zeman
Co bych zas vymýšlel? Komentář "Totálního folkaře" mluví za všechno. Přebírám jej jen s drobnými úpravami.

To byl zas VEČER. Programová změna k lepšímu. Vítek Zeman se stává hvězdou Schodů. A určitě i jinde. Dokáže svou muzikou i texty (vtipné i k zamyšlení) strhnout publikum, je bavič a výborný improvizátor. Zamotat do písniček i potíže s popruhem od kytary tak, jako by tam ten text patřil - tak to se jen tak nevidí. (V tom i připomíná Montyho nebo Arnošta Frauenberga.) Co bylo k vidění, tak to šlo o nečekanou kytarovou kreaci. Čímž uvedl do nečekané pohotovosti nečekaného, ovšem s potěšením viděného fotografa Luboše. A co domácí? Ti se (ne)tradičně velmi bavili, z čehož pramenila občasná okna. Kdo by jim to zazlíval, že? To už by nebyli oni. Zařazení novostaré písničky Caprei bylo velmi příjemným oživením. S Moldoveanu to celkem rumunsky ladilo .(Ještě to chtělo Cestu do hor...a pak zamíchat Mexiko...) S Čeřenskou horou a toulavým Hřibem to byl fakt slušný "výlet".

Za sebe jen dodávám, že se nám hrálo moc hezky a že právě pro "schodové publikum" rádi přidáváme různé experimentální kousky. I když od doby, kdy žijeme každý v jiném koutě republiky, se mi zdá, že experimentem je vlastně každé vystoupení. Občasná okna pramení právě z nervozity, způsobené "vyblednutím kontaktů" se skladbou.
Tento večer měl zvlášť uvolněnou a příjemnou atmosféru, kterou nastolil už Vítek Zeman svojí úvodní padesátiminutovkou.
Vítkovi moc sluší nová dvanáctistrunná kytara. Možná by ale  mohl vyzkoušet při koncertech kytary obě, tedy i svou starou šestku. Na některé skladby by se barva zvuku šestitsrunné kytary vysloveně hodila. Jinak je vidět, jak se umělec ve svém projevu postupně zlepšuje. Určitě ho rádi zase pozveme.
Děkujeme za fotky Kubovi Šimáně (budou uloženy v Galerii) a Lubošovi Konečnému (fotky uloženy přímo pod tímto článkem). Zatím nám nejdou umístit do galerie, ale až se program umoudří, určitě se jimi pokocháme.
Divákům upřímně děkuji. Vytvořili jsme společně setkání, ze klterého se nám ani nechtělo domů.
Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena