Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


16.04.2007
Reportáž ze Zpívání na schodech

Sedím ve svém kabinetě, mám otevřené dveře na chodbu, poslouchám a občas vyjdu mezi diváky „nasát atmosféru“. Je to krásné, když má člověk možnost sledovat koncert na pracovišti:-)) Právě  hraje a zpívá Simona Klímová, je ticho, že by člověk slyšel spadnout špendlíček, jen po skončení každé písničky se ozývá takový ten přemýšlivý a chápavý potlesk, vyjadřující souznění duší posluchačů s romantickými i závažnými texty, zazpívanými podmanivým hlasem a podtrženými jemným, ale muzikantsky přesným kytarovým doprovodem. Nela mi tichounce šeptá do ouška, že Simona má opravdu pěkné písničky (což je v podání Nely už mimořádné vyznamenání) a mně nezbývá než souhlasit. Děkujeme, Simono, byl to skvělý zážitek.

Jenže atmosféra se najednou mění, to vtrhli na pódium Pouličníci a spustili hned první pěkně živou a peprnou lidovku. Není to ovšem žádný vulgární humor, ale dopodrobna vyšperkované a perfektně, s citem přednesené hospodské a kramářské písničky, jak je známe z gramofonu naší prababičky. Inu, to víte, herci! Výborná dikce, dokonale rozpohybovaný prostor, stylové oblečení, v němž každá drobnost „hraje“, krásně ladící hlasy... Však ono také táborské Divadlo Oskara Nedbala je v divadelním světě už nějaký pojem! Zpočátku vlažné obecenstvo, které není na tento typ „folku“ zvyklé, se pomalu dostává do varu, takže doufám, že Zuzka Vokáčová má co fotit.

A já se jdu pomalu připravit, abych byl také něco platný a aby kvůli mně tomuto krásnému večeru „nespadl řemen“. Držte tedy naší kapele palce. Anebo ještě lépe, přijďte se příště také mrknout, co se tady vůbec děje!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena