Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


23.02.2016
Schody 19. 2. 2015

Účast na únorovém Zpívání na schodech byla tradičně poznamenána plesy, zejména pak plesem jednoho ze čtvrtých ročníků gymnázia. Bylo výjimečné vlastně jenom pro nás a to tím, že jsme si před koncertem našli čas na zkoušku. Tedy nikoliv na nacvičování nových skladeb, ale na rozvzpomenutí se na ty, které jsme dlouho nehráli a které nemáme zažité. Asi necelou hodinku jsme tedy proplachovali své mozkové závity, než se objevili naši hosté trio "Marián&Úlety" z Velkých Bílovic.

Ale začínali jsme na přání spěchajícího Ondry tentokrát my. Při zmíněné zkoušce jsme si řekli, že nebudeme téměř vůbec mluvit, ale o to více hrát. Skutečně jsme tedy nasázeli prvních asi osm písní jednu za druhou bez jakéhokoliv komentáře. Myslím, že v historii kapely se to stalo poprvé. Tento způsob je ale náročný, protože musíte rychle „odbourat z mysli“ právě doznělou skladbu, což se ne vždy úplně podaří. První věty jsme tedy vypustili z úst až před písničkou La Grace. Máme s ní stále problémy. Tedy konkrétně já. Je tam hrozně dlouhý rychlý sled rozložených akordů, což je náročné na pravou ruku. Do toho hraje akordeon dlouhé neohraničené souzvuky a zpěváci mají tendenci zpívat tempem ad lib. Takže se dost často rozsype rytmus, který proti všem pohodářům musí udržet jedině kytara. No, neudržela, a dokonce k tomu přidala i chyby v akordech, potvora. Ale jinak se záměr podařil, my jsme skutečně hodně málo povídali a servírovali divákům pouze hudbu.

Naši hosté zvolili přístup právě opačný a to bylo dobře. Jednak to kontrastovalo s naší hektikou a za druhé jejich texty jsou hodně duchovní, přemýšlivé, takže potřebují vysvětlení. Zaujala mě u nich bravura ve zvládnutí nástrojů (není se čemu divit, vždyť dva z nich jsou vystudovaní učitelé hudby), dokonalá souhra (jedná se o rodinné trio) a poměrně pestrá melodická i textová nápaditost. Téměř hodinku vystoupení jsme si všichni náramně užili a naše kapela se navíc moc těší do Velkých Bílovic na letní festival pořádaný právě triem Marián&Úlety.

Březnové Schody nebudou z časových důvodů, a tak nám nezbývá než věřit, že na těch dubnových bude nejméně stejně srdečná atmosféra, bezva diváci, kvalitní muzika a radost z toho, že jsme se zas sešli. Této divácké i muzikantské sestavě osobně moc děkuju.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena