Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


20.02.2016
České Budějovice, Kabaret U VáŇů 18. února 2016

Naše poslední vystoupení se odehrálo 1. ledna 2016. Sešli jsme se tedy jako kapela znovu po téměř padesáti dnech přímo na místě koncertu v českobudějovickém Kabaretu U Váňů. Do začátku zbývala necelá hodinka. Během ní jsme stačili v rychlosti sestavit playlist a přehrát si pár nejobtížnějších pasáží z našeho osmdesátiminutového koncertu. Ve vzduchu visel pěkný malér.

Začali naši hostitelé.  Mají tady své publikum, které jim, jak se říká, „zobe z ruky“, zpívá si s nimi jejich písničky a těší se z každého povedeného kousku. Honza Bican je nestorem jihočeského folku a jeho zpěv doprovázený hrou na banjo je už skutečnou legendou. Jeho „klučičí“ sestava diváky i mne v první polovině programu skvěle pobavila.

Nyní byla řada na nás. Začínalo se nám docela těžko. Měli jsme pocit, že jsme v samém doupěti country a bluegrassu, a netušili jsme, jak diváci přijmou náš folk. Mimoto na nás zcela jistě musela být vidět nesehranost způsobená dlouhou absencí koncertů a zkoušek. Výsledek byl však i pro nás samotné překvapením. Lidé reagovali na naše skladby velice živě, pozitivně, v podstatě nás tlačili do stále lepší a lepší nálady, do níž jsem, musím se přiznat, i já měl zpočátku trochu klikatější cestu. Nakonec jsme s překvapením zjistili, že vymezená hodinka a čtvrt utekla jako voda a že musíme končit, jak nám velí zavírací hodina podniku.

Byl to nakonec přece jen príma večer, za který bych rád poděkoval všem, kdo toho večera do Kabaretu U Váňů našli cestu.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena