Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


30.08.2015
Město dětem (J. Hradec 29.8.2015)

Asi se opakuji, když stále píšu, že do muziky se musí nejdříve dávat a potom teprve se z ní může brát.

Město Jindřichův Hradec nám pomáhá při Folkové růži a letos nám například zajistilo moc hezký koncert v Kapli Máří Magdalény. Považuji tedy za slušné tuto podporu nějak vracet. Proto ta každoroční aktivita na zábavním dnu pro děti, který se vždy nese ve znamení konce prázdnin. Město Jindřichův Hradec je hlavním garantem této tradiční akce a mně se moc líbí, že je zaměřena právě na děti. A tak, i když letos Nela ani Ondra nemohli, rozhodl jsem se obstarat stanoviště, kde mají děti možnost zazpívat si na mikrofon, sám. Měl jsem k dispozici zvukovou aparaturu i se zvukařem a zbývalo jen nalákat malé zpěváky a zpěvačky, aby se nebáli překonat trému a poměřit své schopnosti s nepřítelem zvaným zvuková aparatura a nedočkavé hlediště.

Nechci  se pouštět do velkých rozborů celého odpoledního zpěváckého maratonu. Jedno je ale jisté, tentokrát se zastavil klesající trend kvality a počtu účastníků a já jsem se po celých pět hodin vlastně vůbec nezastavil.  Rozhodně se letos za mikrofony objevilo daleko víc dětí, kterým bych mohl jejich hlas a schopnosti interpretace závidět.

Takže snad nebude znít jako tradiční fráze, když napíšu, že jsem si letošní odpoledne docela užíval, že pro mne bylo moc poučné i zajímavé a že v tomto směru pro budoucnost rozhodně není důvod k pesimismu. Možná půjde spíš o to, jak s tímto potenciálem dokážeme naložit. Myslím tím školu, rodiče, úřady, zákonodárce, podnikatele apod.

Mám radost, že se v mé blízkosti objevil stále zaneprázdněný Pepa Böhm (v tomto dni 8 míst, která musel navštívit), tak snad se nějaká fotečka brzy odněkud vynoří.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena