Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


24.07.2014
Slavonice- tradice :-)

Trochu jsem se toho koncertu předem obával. Bylo hlášené tropické vedro, měli jsme zvučit naším aparátem, a aby toho nebylo málo, na naši apraturu měla tančit i skupina historických tanců Růže z Hradce. Právě zapojení jejich zdroje do naší soustavy mi dělalo starosti. Na koncert s námi přijel i Kuba Šimáně, z čehož jsem měl jako vždycky velikou radost. Přesná a spolehlivá basa v zádech, to je totiž sen každého hudebníka. Kuba mi také pomohl propojit náš zvuk se zvukem tanečnic, takže jsme směle mohli začít.

Začali jsme tak, že začaly tanečnice :-) Na programu měly asi dvacetiminutovou ukázku renesančních společenských tanců. Moc jsem jim tu jejich garderobu v letním tropickém vedru nezáviděl.

My jsme si vybrali stanoviště tak, aby nám slunce pražilo do zad, a tudíž aby se nerozlaďovaly nástroje. A vyplatilo se. Zahráli jsme si klidnou, vcelku hravou, příjemnou hodinku a zdálo se, že diváci byli naší muzikou potěšeni. Co se mi zas moc líbilo, někteří z nich si zpívali naše písničky s námi. Kdo to nezná, toho ubezpečuji, že je to opravdu povznášející pocit.

Během naší produkce se tanečnice stačily převléknout, a poslední dvacetiminutovka tak byla ve znamení tanců lidového baroka. Mezitím, stejně jako v pohádce, slunce zapadlo za renesanční fasádu jednoho domu na náměstí, takže naší pohádky byl konec. Byla milá a my za ni Městu Slavonice moc děkujeme.

Tak třeba zase za rok :-)

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena