Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


03.05.2014
Dubnové Schody 2014 s Jirkou Šámalem

Možná bychom měli naše Zpívání na schodech číslovat. Samotného by mě zajímalo, kolikátý pořad jsme toho pětadvacátého dubnového večera otevírali. Dost možná, že by to bylo číslo trojciferné.  Dopátrat se počátků si však už netroufám. Kolik zážitků, setkání, dojemných i dramatických okamžiků, úspěšných i neúspěšných pokusů! Faktem zůstává, že dnes již naše Zpívání na schodech přerostlo regionální význam navzdory našim snahám připravovat tento pořad hlavně pro naše hradecké příznivce.

Měl jsem dost času, abych mohl v klidu přestavět chodbu gymnázia v tradiční auditorium, v jehož čele nemohla chybět busta Vítězslava Nováka. „Víťa“ je spolu se mnou nejčastějším návštěvníkem a po celou dobu bedlivě sleduje svým shovívavě přísným pohledem naše amatérské hudební radovánky :-)

Ondra Vácha tentokrát odněkud vyštrachal Jirku Šámala, hráče na nástroj zvaný Hang drum, kovový bubínek. Jeho zvuk jsem popsal v minulém článku o Rybě naruby. Jirka Šámal z tohoto  pražského pořadu pořídil pár videosnímků, které díky Ondrově obětavosti najdete na You tube.

Dubnové schody svojí bezprostředností a srdečností zapadly podle mého názoru úplně ideálně do ducha celého cyklu. Jirka je výborný a zkušený muzikant, romantik s citem pro kouzlo okamžiku. Zvolili jsme dramaturgii podobnou pražské premiéře. Některé skladby vyšly lépe, jiné hůře, ale pro mne byl ten večer nesmírně zajímavý a upřímně jsem si ho užíval. Bylo to mimo jiné i díky příjemnému pohledu do řad diváků, kterých přišlo zas „tak akorát“ a byli ze všech možných končin republiky :-) Děkuju!

A premiérová píseň? Tentokrát to byla skladba o jezírku v rumunském pohoří Fagaraš: Caprei

Snad se tedy i tyto Schody líbily, což by mohlo být důvodem přijít za měsíc zas.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena