Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


18.03.2007
Nová Cerekev, Batelov a Klára Šimková

Nechtělo se nám vstávat v pět hodin ráno. Ale co se dalo dělat, když jsme museli být v půl deváté připraveni ve škole v Nové Cerekvi k dalšímu povídání o Mexiku? Snad jsme nezklamali, nové pozvání od sympatického a zcestovalého pana ředitele školy je pro nás odměnou. V půl jedenácté jsme už však měli znovu naloženého Mildova Dráčka Renaulta a řítili se po okreskách do Batelova. Tam nás očekávala Klárka Šimková, která se od této chvíle stala naší jednodenní opatrovatelkou. Jak příjemné! Vzala si na nás dokonce volno ze školy, takže se jako učitel nemůžu nezeptat: byla to "nevolnost", "návštěva lékaře", "rodinné důvody" ... :-) ?

Díky Klárce proběhla bez problémů i beseda ve škole, která byla spojena s mírnými technickými problémy, ale všechno jsme my i vedení batelovské školy úspěšně zvládli. Snad pouze kvalita promítnutých snímků byla horší, protože tělocvična se nedala zatemnit.

Následoval výborný (však už máme své dobré zkušenosti) oběd u Šimků, krátká zkouška a už jsme upalovali připravovat večerní koncert do místní hasičské zbrojnice. Až tady jsme pochopili, že tahle produkce se uskuteční jedině díky obrovskému úsilí, vytrvalosti a sebezapření Klárky a jejích přátel, kteří všichni dohromady tvoří skvělý akční tým.

Studená haluzna ve stylu reálného socialismu se začala pomalu proměňovat v útulnou místnůstku s dokonalou akustikou, svíčkami, obrázky a dalšími "vychytávkami", zvukař byl na místě včas a byl velmi ochotný, jídla a pití dosti, nálada nefalšovaně optimistická. Dokonce i pódium bylo připraveno ke zvukové zkoušce už dvě hodiny před začátkem. To se hned tak nevidí. Zejména ne tehdy, když je na programu koncert dvou kapel spojený s promítáním a hudebními ukázkami. Všechno tedy vyšlo k naší spokojenosti, dokonce se dostavilo i dost příjemných diváků, takže jsme mohli začít. Tož, muzika to byla pěkná, jen co je pravda: začala Klárka, ta pak přizvala své přátele a první půlku jsme uzavřeli my svým koncertním vystoupením. Měli jsme opravdu radost, když jsme viděli, že si někteří lidé už zpívají naše písničky s námi. Co může být lepší odměnou?

V druhé části jsme  nabídli přítomnému obecenstvu své postřehy z Mexika a zase jsme sklidili uznání. Jsme fakt moc spokojení, že (to je teď jisté) náš mexický program má mezi diváky dobrou odezvu.

Znovu bych tady chtěl podtrhnout výbornou práci zvukařů!!

Po uklizení sálu jsme  byli ještě pozváni na večeři opět k Šimkům. Bylo nás v jejich bytě hodně, ale rozšafnost a pohoda hostitelů udělaly příjemnou tečku za celým namáhavým dnem.

Na závěr dvě věci.

První: Klobouk dolů před obětavostí všech, kteří tento večer připravili!!!

A druhá: Volal mi včera Karel Koch, že Klárka Šimková postoupila v sobotu z oblastního kola Porty do finále z velmi lichotivého druhého místa! Myslím, že si to zaslouží, protože pro muziku žije. Umí se nejen předvádět (a hraje i zpívá jí to skvěle!!), ale dokáže i připravit podmínky, aby se mohl předvést někdo jiný. Kéž by jí to co nejdéle vydrželo!

Klárko, gratulujeme k pátku i k sobotě!!!!:-)

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena