Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


04.12.2013
Montyho poetický lektvar - Schody 29.listopadu 2013

Je to skutečně velmi nepříjemné, když vám nějaká jiná organizace naplánuje koncert Třeboňských pištců na stejnou hodinu stejného dne jako Zpívání na schodech. Když jsem si to přečetl na plakátech, zamrzelo mne to. A protože znám lidi z Města, kteří se na plánování podílejí, zeptal jsem se jich přímo. A bylo mi také přímo odpovězeno, že tentokrát šlo o omyl. Tím pro mne celá věc skončila. Na omyl jistě máme všichni právo, sám vím, kolik vteřin mám často na rozhodnutí, zda koncert uspořádám či ne. A navíc Město nám dosud při pořádání našich akcí dost výrazně pomáhalo, dokonce nám kolikrát koncert i zachránilo nebo umožnilo, takže v této nechtěné kolizi nebylo nutné hledat nějaký záměr.

Jirka Motyčák zvaný Monty přijel se svým kamarádem a spoluhráčem Milanem Šánou ke gymnáziu přesně hodinu před začátkem hudebního večera, jak velí muzikantská slušnost. Zastavil před vchodem, vykouřil cigaretu, podíval se, kde je „pódium“, sešel dolů, vykouřil cigaretu a vydal se do restaurace  trochu se na to umění posilnit:-)

Těsně před začátkem naší hudební části se pak oba kluci spokojeně usadili mezi diváky a užívali si naší muziky. Ani my jsme v tom užívání nezůstali pozadu a předvedli kromě našich „cédéčkových“ písniček i jednu zbrusu novou, téměř ještě mokrou od notového zápisu. „K snídani“.

Naši hosté nezklamali a nezůstali nic dlužni své pověsti. Montyho jsme k nám zvali, abychom si s diváky užili jeho pohotového a vtipného mluveného slova, originálního stylu hry na kytaru, ale zejména apelativních textů, které se sice tváří „drsňácky“, leč uvnitř skrývají nesmírně něžnou poetiku, za kterou by se nemusel stydět ani Marek Eben. V hledišti nás sice nebylo mnoho, ale všichni jsme se bavili i zamýšleli. Vytleskané přídavky vskutku nebraly konce. Jenom jsme litovali, že večer netrvá déle. Všechno krásně zachytil hledáčkem fotoaparátu Jirka Esser.

Tak zas někdy, Monty. Třeba v létě na Růži!

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena