Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


03.12.2013
Roztroušená naděje - benefice 23.11.1013

Benefiční akce na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou byla organizována především jindřichohradeckým Červeným křížem. Nebyli jsme sami, kdo byl pozván k vystoupení. Program byl sestaven zajímavě a s citem pro prostředí Kaple Maří Magdalény v Jindřichově Hradci. Mě osobně nadchl krátký koncert nevidomého klavíristy, jehož jméno mi zapadlo v chatrné paměti, nicméně jeho výkon je pro mne zážitkem měsíce a symbolem skutečnosti, že člověk, když chce, dokáže nemožné.

Naše kapelka zahrála podle mého názoru pro diváky poměrně zajímavé skladby, jejichž volbu prvoplánově ovlivnila akustika tohoto barokního skvostu. Měli jsme prostor asi čtyřicet minut a já jsem nabyl dojmu, že diváci se docela dobře baví.

Ale ačkoliv jsme ke koncertu přistoupili s maximální zodpovědností, víme, že tady o muziku ani tak dalece nešlo. Dobře jsme si uvědomovali, že, co nás spojuje s diváky a pořadateli, nejsou pouhé notičky. Mám takový pocit velice rád, a tak bych za něj chtěl lidem z Červeného kříže a všem, kteří do Kaple přišli, poděkovat. Když už jsem u pořadatelů, musím jim vyslovit pochvalu za pečlivou přípravu koncertu, bezchybnou organizaci a zodpovědný osobní přístup ke všemu, co měli na tento večer naplánováno. Nevím, zda benefice nakonec nebyla spíše prodělečná. Možná to chtělo přece jen trochu vyšší vstupné. Ale z mého pohledu si pořadatelé skutečně zaslouží gratulaci a poděkování.

Bude-li potřeba, rádi zase při podobném setkání pomůžeme.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena