Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


02.11.2013
Hospodářské trhy - Třeboň náměstí 2.11.2013

Hospodářské trhy mají v Třeboni poměrně bohatou tradici. Díval jsem se na kulturní program města dlouho dozadu a nestačil jsem žasnout. Proto neskrývám, že nám nabídka, abychom zpestřili tuto hospodářskou akci svým kulturním programem, přišla vhod. Koordinace našeho vystoupení s ostatními umělci a sympatickými pořadateli byla sice mírně náročná, protože záštitu převzala EU, ale nakonec všechno vyšlo a to i s naší podmínkou, že nemůžeme vystupovat před třináctou hodinou odpolední. Nela totiž přijížděla z Brna z jiné hudební aktivity. Nakonec, jak bývá naším nepsaným pravidlem, jsme se všichni objevili na třeboňském náměstí hodinu před začátkem koncertu. Několikahodinový podzimní déšť se líně odplazil někam k rakouským hranicím, a tak jsme si mohli dojít v klidu do restaurace na drobné občerstvení, vyřídit administrativní záležitosti a zúčastnit se krátké zvukové zkoušky.

 

První tóny byly i z naší strany poněkud rozpačité. Není čemu se divit. Před námi totiž vystupovala kapela Dudlajda se svým repertoárem písní a la Babiččina krabička, ze které zřejmě kapelník vybral ty nejlechtivější kousky:-). „Teď by se hodila třeba naše písnička Arménská,“ prohodil jsem k Nele v legraci. A byla to pravda. Začali jsme sice hrát Brašovský expres, jak říkáme jedné trampsko politické písni, ale na lidech bylo vidět, že jsou ještě v textu „dým kaváren a řev opilců pod stolem…“. Nicméně situace i struktura posluchačů na náměstí se začaly pomalu měnit, až se vše úplně usadilo u nálady, kterou jsme se snažili vytvořit. Zvuk fungoval spolehlivě, pan zvukař ani moc do mixážního pultu nesahal, protože to zřejmě nebylo potřeba. Hráli jsme hodinu a čtvrt a ze svého pohledu mám za to, že se lidé na náměstí docela bavili i zamýšleli, což nám dávali najevo sympatickým potleskem. Za pochvaly po skončení koncertu děkujeme dámám z Říčan u Prahy, pořadatelům i našim věrným Hradečákům, kteří nás přijeli do Třeboně podpořit.

 

Před koncertem, když ještě pršelo, jsme si s Nelou říkali, že to asi budou pořádné galeje. Po cestě domů jsme ale uznali svůj omyl. Naopak, všechno vyšlo moc pěkně a my rádi děkujeme za pozvání, pěkný zvuk i vstřícné reakce diváků.

Pavel

Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena