Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


04.08.2013
Brno - Vaňkovka - Café Práh 31.7. 2013

Café Práh se pomalu už stává naší domovskou scénou. Ostatně nejenom naší. Mám dojem, že folkaři si už tento podnik v areálu brněnské Vaňkovky zapsali do povědomí velice silně. Tentokrát jsme se stali součástí pravidelných setkání s názvem „Ve středu". Ve středu města, ve středu týdne, ve středu zájmu…?

Do moravské metropole, respektive přímo do bytu Kuby a Nely jsem přijel ve středu (jak příznačné) dopoledne. Ondra tam už byl od úterka, a tak mě kolegové vítali zprávou, že je roztočeno. Nemysleli tím ovšem výjimečně pivo, nýbrž písničky na naši právě vznikající placičku. I zastyděl jsem se a téměř okamžitě se nechal napojit na hadičky, jak jsme podle jedné Kubovy příhody začali říkat kytarovým a mikrofonním kabelům. Krátká pauza na oběd, ještě chvíle pocení za kytarovými mikrofony při nekompromisním dialogu s metronomem. Převlékání, nakládání věcí a odjezd o pár ulic dál do Vaňkovky.

Hrálo se konečně venku, což slibovalo spoustu diváků a příjemnou letní pohodu přímo uprostřed Brna. Naše tušení nás nezklamalo. Lidí tu bylo opravdu hodně. Počkali jsme, až na nás dojde řada, a kolem dvacáté hodiny se začali „drátovat“. Vyskytly se sice drobné problémy v podobě nedostatku vstupů do mixu, což u nás bývá neobvyklé, ale nakonec se přece jen s technikou podařilo navázat spojení a my jsme mohli začít hrát. Zmlsaní zvukem ve sluchátkách při nahrávání jsme se sice chvilku trápili, pak jsme ale tyto problémy přestali řešit a snažili se poslat zvukaři do pultíku co nejlepší „materiál“, ať si s ním naloží podle libosti. Snad naložil, nevím. Na mém místě byl poslech dost špatný (důsledek postavení pódia a reprobeden), ale ven to prý znělo krásně. Opět, už po několikáté v této sezóně za námi po vystoupení přišla jedna z divaček s tím, že jsme ji svými písněmi hluboce dojali, že se v nich poznala. Jednak nás to velmi těší a v neposlední řadě to bylo důkazem, že zvuk byl zřejmě dobrý. Chvíli jsme ještě postáli, poslouchali a domlouvali další koncerty a potom už honem do pelechů, protože porod nové placičky bude druhý den pokračovat.

O tom však už na jiném místě, zatím jenom hlubokou poklonu Kosmíkovi za to, že Café Práh existuje. Ještě o něm určitě uslyšíme. Vždyť přece FOLK navzdory komerci ŽIJE!

Pavel

 


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena