Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


19.01.2013
Odpusťe krátkou bilanci
Nikdy se na konci roku nevyhnu poměrně důkladnému osobnímu bilancování. Je to jistě nejen můj zvyk. Na těchto stránkách osobní záležitosti samozřejmě pominu, ale rád bych alespoň stručně uzavřel vývoj kapely v oblasti hudební.
V roce 2012 jsme odehráli celkem asi 46 koncertů (úplně přesný počet nemám) pro různý počet diváků a na různě atraktivních místech. Na žádné nevydařené vystoupení si nevzpomínám, spíše jsem na koncertech registroval diváky příjemně překvapené.
Rok 2012 jsme začínali s Nelou jako duo, ale zhruba v polovině roku se v našem hledáčku objevil Ondra a začal s námi okamžitě zkoušet. Velice rychle se naučil skoro všechny naše písničky a v říjnu se mohlo konat naše první vystoupení ve třech. Dnes je jasné, že Ondra je pro kapelu velkým hudebním a skladatelským přínosem.
Několikrát jsme také měli možnost představit náš pořad o severozápadním Mexiku, který měl všude bez nadsázky mimořádný úspěch.
Domnívám se, že se nám podařilo udržet tradici Zpívání na schodech. Tento pořad, který jsme po dohodě s Mildou Vokáčem převzali od ledna 2012 do své režie, si získává stále více příznivců a těší se i velkému zájmu ze strany muzikantů. I když všechny "Schody" byly mimořádně vydařené, pro mne osobně má letošní cyklus dva vrcholy. První v březnu, kdy se z něj pro mne neočekávaně vyklubala dojemná oslava mých šedesátin, druhý vánoční se Sejkorkami a Dušanem Vančurou.
V naší bilanci bych rozhodně neměl zapomenout na koncerty na hradech a zámcích, jmenovitě na Červené Lhotě, Roštejně a Landštejně. Léto si bez nich už ani nedovedu představit.
A samozřejmě Folková růže! Ta nám letos dala pořádně zabrat, neboť hrozil její zánik a my jsme ji v podstatě ukradli hrobníkovi z lopaty. Husarský kousek. Úsilí, které jsme do organizace tohoto ročníku vložili, lze jen těžko charakterizovat bez patosu. Všechno bylo riskantní, hektické, namáhavé psychicky i fyzicky nesmírně náročné. A tak se té charakteristice raději vyhnu a spíše poděkuji všem, kteří situaci kolem Růže pochopili a angažovali se s námi k její záchraně. Juppovi, Hance, Kubovi, všem muzikantům a divákům, kteří přišli i v dešti, pořadatelskému sboru, co spolehlivě pracoval "za hubičku", sponzorům za nejisté investice a v neposlední řadě Nele a její rodině za překvapivě bezchybné zabezpečení štábu festivalu.
V souvislosti s naším loňským hudebním působením bych měl na srdci ještě daleko víc myšlenek, přání, nápadů, upozornění... Ale to už bych asi nudil. Díky tedy za pozornost a ať je vám v roce 2013 hodně do zpěvu.
Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena