Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


19.12.2012
Mládkovský červenolhotecký punč vždycky zahřeje

Na zámku Červená Lhota rozhodně nejsme nováčci. Prožili jsme tam už hodně krásného a nemůžu si vzpomenout na žádné chvíle, při kterých bych měl na tento renesančně rokokový skvost špatné vzpomínky. Tentokrát jsme vsadili na vlastní program a nepozvali si na tradiční adventní koncert žádného hosta.

Možná jsme udělali dobře. Jednak na nás zbyla tak velká část hracího času, co jen počasí dovolilo, a v neposlední řadě bychom asi trochu finančně prodělali, kdybychom měli uhradit našim hostům honorář za vystoupení. Vlivem extrémně nepříznivých povětrnostních podmínek přišlo totiž do tohoto odlehlého koutu okresu poměrně málo lidí. Méně, než jsme zvyklí. Zato ti, co se dostavili, stáli za to a já jen doufám, že jsme je nezklamali.

Svatební místnost byla díky panu kastelánovi příjemně vytopená a Mládkovi, kteří si pokaždé dobrovolně berou na starost nějaké to gastronomické přilepšení k estetickému zážitku, se také chopili svého úkolu s mistrovstvím sobě vlastním. Všechno, i naše vystoupení probíhalo v poklidné, přátelsky vstřícné atmosféře. Nikdo nikam nespěchal a všichni jsme si mohli užívat laskavosti tónů a vzájemné pospolitosti. Ačkoliv nejsem ani trochu zastáncem vánočních zvyků, zase jsem cítil podivné napětí za očními víčky. Jak je to krásné být s lidmi, které mám rád a kteří mají rádi mne! Lhostejno, zda je venku sníh, led nebo třeba parný červencový den. Zas to vykročení někam za hranice hudby.

To je situace, kdy moc rád beru do ruky kytaru a hraju, dokud žiju:-)  Tu neděli jsem vzhledem ke zdraví diváků bohužel tolik času neměl, takže jsem si to pak sám po skončení koncertu dobrnkal na chodbě gymnázia. I za to, ale nejen za to děkuju všem, co byli na zámku s námi, a tedy i se mnou.

Náš repertoár doplnila jedna z Neliných žákyň moc hezkou hrou na flétnu. My jsme pak přidali některé vybrané kousky z našeho základního repertoáru a doplnili je vánočními koledami nebo písněmi, které se nějak k vánoční tématice vztahují. Třeba o zázraku, že se lidé v bludišti světa našli a už nikdy neztratili.

Opravdu vděčně jsem při rozloučení přijal myšlenku pana kastelána, abychom zachovali tradici adventních koncertů na Červené Lhotě každoročně druhou neděli v prosinci.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena