Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


22.10.2012
Zpívání na schodech říjen 2012 - Ondrova premiéra

Tak máme za sebou další premiéru. Kolikátou už v mém případě? A kolik jich mám ještě před sebou?

Zhruba od skončení Folkové růže předvádíme s Nelou náš původní nově vzniklý program a zároveň s Ondrou nacvičujeme další, který jsme premiérově předvedli právě na tomto Zpívání na schodech (A to neberu v úvahu další současně běžící pořad o Mexiku.). Všechno jsou to změny aranže, jiné tóniny, jinam zařazená sóla, jiné rozdělení hlasů...a zase zdržení, protože nemělo cenu nacvičovat nové věci, když se změní složení kapely. Měl jsem proto trochu obavy, jak to všechno dopadne, zvlášť když jsme neměli na zkoušky tolik času, kolik bychom si všichni přáli.

Ale dopadlo to dobře. Hlavně díky všem, kteří se toho večera před bustou Vítězslava Nováka sešli. Byli to pravidelní návštěvníci (například manželé Svobodovi), náhodní kolemjdoucí nebo třeba rodiče a kamarádi Ondry Váchy.

Program začal pětačtyřicetiminutovým koncertem znojemského čtyřicátníka Ladi Langera. Zaujal mě perfektní kytarovou technikou (ach jo, závidím:-)), závažnými texty a pestrostí při doprovodu a sestavování pořadí písní.  Má z čeho vybírat. Sešit s jeho skladbami totiž rozhodně nevykazuje známky podvýživy:-) Těšíme se, až se s ním na jaře znovu setkáme ve znojemské kavárně Oáza.

Náš blok začal písničkou Arménská, kterou jsme zazpívali s Nelou ještě jako duo. Byl to záměr. Symbolicky jsme ukončili patnáctiměsíční epizodu v historii Jen tak taku a zároveň zvýraznili Ondrův příchod jako další obrat v jentaktačím vývoji. A pak už se Ondra srdnatě chopil svých hudebních úkolů za akordeonem a djembe (neboť Nela zapomněla cajon v Brně). Jeho přínos se projevil i ve vokálech a krátkých sólových partech, které jsme si ve trojici společně naaranžovali. Můj pocit z premiéry je velice dobrý, slibný. Velké chyby jsme, myslím, nedělali, protože všechny skladby byly dost pečlivě nazkoušené. I přes svoji pověstnou nervozitu jsem se naší muzikou docela dobře bavil, protože vcelku fungovala a držela pohromadě. Velkou podporu jsme cítili i od domácího publika, ale na to už jsme tady na schodech zvyklí.

Začali jsme tedy úspěšně, radostně a odhodlaně. Jistě se to ukáže i na fotografiích Luboše Konečného a Kuby Šimáně.

Moc sobě i všem našim příznivcům přeji, ať taková príma atmosféra v kapele, okolo ní a při koncertech i před ní, dlouho vydrží.

A všem lidem, kteří na nás chodí, jsem vděčný.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena