Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


01.10.2012
V Žalmanově fanklubu
O tomto posledním zářijovém víkendu jsem byl pozván mezi členy Žalmanova fanklubu. Jejich setkání probíhalo po tři dny (a tři noci) o prodlouženém víkendu na svatého Václava. Zúčastnil se pochopitelně i sám Mistr a jeho kapela.
Předně chci říci, že si pozvání do této specifické a milé společnosti velmi vážím. Tím více, že nejsem členem zmíněného seskupení. Ne že bych neměl Žalmana rád. Opak je pravdou. Velmi si ho vážím za všechno co napsal, prožil, za to, že zůstal takový, jaký je. Na jeho písničkách jsem se naučil spoustu věcí, které člověk získá jedině tím, že přemýšlí to tom, co dělá (například co zpívá). Jsem tedy opravdu uvědomělým příznivcem tohoto legendárního autora. Ale prostě od roku 1989 se odmítám sdružovat do organizací spolků, stran a podobně. Vždycky už chci mluvit jen sám za sebe:-) Mám vždycky príma pocit, když se setkám s dobrým člověkem. "Dobrá strana, spolek, organizace", to mi zní nějak divně:-)
Ale o tom posledním víkendu jsem potkal hodně dobrých lidiček. Některé jsem znal, jiní pro mne byli překvapením. Každopádně jsem se mezi nimi cítil svobodně, uvolněně, prostě jako mezi lidmi svojí krevní skupiny. Prozpívali jsme společně dvě dlouhé noci a vzhledem k tomu, že se tam objevili někteří opravdu excelentní muzikanti, mám pocit, že také rozhodně bylo co a od koho se učit.
Sečteno a podtrženo: Byl to víkend podle mých představ. Dokonce jsem si ještě v sobotu stačil "odskočit" na jentaktačí koncert na Roštejn. I ten se povedl, ale o tom na jiném místě.
Tak ještě to všechno dospím a uložím někam do přihrádky pěkných dní v mém životě. Už teď ale všem moc děkuju!
Pavel

Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena