Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


24.09.2012
Mexiko v jihlavské knihovně

Čtvrtek 20.září. Dopoledne jsem strávil na skále za Stráží nad Nežárkou (sportovní kurz), v půl třetí jsem už vysprchovaný, najedený a s ošetřenýma rukama vyrážel do Jihlavy. Systémem objížděk a později jednosměrek jsem se propletl úspěšně, takže ve čtyři odpoledne se už srdečně zdravím se zaměstnankyněmi jihlavské Městské knihovny. Za chvilku přijíždí z Brna i Nela. Připravíme si všechny věci a vyrážíme na bleskové kafíčko a zákusek do cukrárny na náměstí. Nela má totiž hrozný hlad. Jenže lhostejnost nebo neschopnost personálu cukrárny je pro mne naprosto nepochopitelná. Když ani po dvaceti minutách nedostaneme objednané pochutiny, raději odcházíme, abychom na své vlastní vystoupení nepřišli pozdě. Ostatně hladový vlk prý nejlíp honí:-)

Těsně před 17. hodinou se útulný a krásně vytopený sál naplní lidmi. Počkáme pět minut na opozdilce a začínáme písničkou. Akustika je příjemná, lidé moc milí, vstřícní a pozorní. Rádi bychom jim sdělili co nejvíc svých dojmů a zážitků. Brzy si však uvědomíme, že bude nutné naše povídání zestručnit. I tak ale náš cestopisný pořad trvá dvě hodiny. Lidem ani nám to však nevadí, takže i po skončení pořadu je ještě dost speciálních dotazů. Těší nás několik pochvalných ohlasů: „Příjemné překvapení.“ „To tady ještě nebylo.“ Jsme moc rádi, že se náš program líbí. Vymyslela ho kompletně Nela, já se tentokrát jenom vezu.

Rozloučili jsme se a chvíli si ještě povídali s manželi Konečnými. Luboš nám určitě zas pošle nové príma fotografie, které brzy uvidíte v sekci Galerie. A pak už rychle každý za svými povinnostmi. Nela do Brna, já do Hradce. Po cestě večerní Vysočinou si znovu přehrávám celý den. Byl únavný, ale měl smysl. Kdyby tak všechny byly takové.

Pavel

 


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena