Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


03.09.2012
Summer time (Roštejn 12.8.2012)

Tak dneska bude už tutově bez deště. Dokonce i ve zprávách to potvrzují. Pouze na Českomoravské vrchovině občasné přeháňky. Co na tom, že hrad Roštejn se nachází právě v té přeháňkové oblasti?

Přijel jsem k hradu asi hodinu před plánovaným začátkem koncertu a hned se dal do stavění naší aparatury. Uprostřed práce se na nádvoří objevila Simona Klímová náš dnešní host, doprovázená svým přítelem.. A vzápětí Nela. A Sokolíci.A Konečných, Urbancovi a řada dalších známých. Moc příjemné. Kromě toho je krásné slunečné počasí, takže nádvoří je plné výletníků. Trempů, dvojic na romantické procházce, cyklistů, rodin s dětmi, cizinců...

Simona nějak nedůvěřuje našemu mikrofonu. Necháme ji tedy, aby si udělala zvukovou zkoušku. Všechno je krásně slyšet, ostatně Simona má tak silný hlas, že mikrofon dostává docela zabrat.

A jede se naostro. Simonin blok trvá asi padesát minut a je tvořen písničkami z její vlastní dílny i těmi, které má ráda. Její texty jsou velmi nápadité, inspirované životem, melodie je jenom podtrhují a všechno je zahrané dobře zvládnutou herní technikou. Nejzajímavější se mi však zdá Simonin pevný a zvučný hlas, který má zejména ve středních polohách jímavou melancholickou barvu. Simona sklízí zasloužený potlesk a spokojená nám přenechává místo za mikrofonem.

Těžko můžu posoudit, jakou uměleckou hodnotu mělo naše vystoupení. To ponechávám povolanějším, kteří hudbě rozumějí víc. Mohu se vždycky vyjádřit jedině ke svému pocitu, který doprovázel naše vystoupení. Tentokrát to bylo pohodové vystoupení. Taková poklidná letní prázdninová nálada. Summer time. Obecenstvo nebylo vysloveně folkové, ale přesto se mi zdálo, že je nám nakloněné. Největší úspěch tradičně měla mexická písnička, ve které Nela zpívá všechny sloky, já jí pomáhám s refrénem a doprovázím to celé na ukulele.

Odpoledne se pomalu a líně změnilo v podvečer. Končíme, balíme věci, Nela spěšně odjíždí do Brna  a já se ještě stavím na malé občerstvení v zámecké hospodě. Uvědomuji si, že za měsíc tady budeme hrát na uzavírání sezóny, čímž na mě pomalu dýchl pocit, že prázdniny se chýlí ke svému závěru.

Díky za ně. Díky, že mi sloužilo zdraví, že můžu cestovat za muzikou, že s ní můžu hrát, zpívat, smát se i brečet, přemýšlet, snít, trápit se a hledat nové cesty. Že smím a dokážu připravit hudební příležitosti pro jiné muzikanty. Že mi hudba dopřává mít spoustu přátel, s kterými mě spojuje nějakými nedefinovatelnými svazky. Že mě vůbec s někým spojuje. To už je dneska docela luxus. A tyto prázdniny mi ho ještě nabídly.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena