Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


29.08.2012
Děkujeme Městu Jindřichův Hradec

Už někdy na podzim 2011, když jsme s panem Staňkem na Městě projednávali náš cyklus „Zpívání na schodech“, nám byl přislíben samostatný koncert na jindřichohradeckém náměstí. Byla to tehdy férová nabídka, neboť vystoupení na náměstí nám umožní vydělat nějaké peníze, z nichž bychom mohli své „Schody“ financovat, a zároveň nás představí širší hradecké veřejnosti.

K pódiu na náměstí jsem se dostavili 45 minut před začátkem koncertu. Právě zkoušela kapela NASDAR složená z hudebníků ze Strakonic a Jindřichova Hradce. Šlapalo jim to skvěle. Se zvukařem Otou Dosbabou jsme se tedy spěšně dohodli, že my už zkoušet nebudeme a na pódium se nastěhujeme až po hodinovém koncertě našich předchůdců. Zašli jsme si tedy na nezbytnou kávičku a potom se věnovali pouze poslechu kvalitní hudby jmenovaného seskupení. Skupina Nasdar trochu přetáhla svůj vymezený čas, takže při našem nástupu na pódium už byla zima a navíc se nad náměstím objevil hrozivý mrak, z něhož vypadlo naštěstí jenom pár kapek deště. Řada lidí už ale odešla někam do tepla. Začali jsme hrát. Někdy v půlce první skladby se najednou z němého odposlechu ozvala rána a do uší mě píchnul přebuzený zvuk mojí kytary. Potýkal jsem se s tím celou první písničku a ještě několik dalších skladeb jsme se o sílu zvuku s Otou „přetahovali“. Problém je v tom, že střídám techniku kytarové hry trsátkem a prsty, což potřebuje zvukařsky buď pokaždé doladit, nebo najít nějaký přijatelný kompromis a pak už na „šavle“ nesahat.  Docela mě to „hledání“ znervózňovalo. Uklidnil jsem se až tehdy, když za mixážní pult usedla žena, kterou dobře znám od vidění, ale dodnes jsem nezjistil její jméno. Ta mě během několika vteřin přesvědčila o tom, že velmi dobře slyší, že má úžasný cit pro folkovou muziku a že zvukařině dokonale rozumí. Bylo to pro mne největší překvapení večera. Potom už jsem se naší hudbou jenom krásně bavil. Zjevně se bavili i diváci, někteří ale kvůli nenadálému chladnu nevydrželi sedět na lavičkách a různě se pohybovali po náměstí. Z mého místa byl zajímavý pohled zejména na tančící skupinky ve tmě.

Byl to pro moji folkařskou duši trochu netradiční ale velice příjemný večer, za který bych chtěl Městu Jindřichův Hradec upřímně poděkovat.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena