Kontakt: Pavel Jarčevský jarcoun@centrum.cz, tel.: 604 525 878


01.11.2006
Tělocvikář: Opálenej, blbej a pořád se sprchuje
    To je známá charakteristika tělocvikáře (studenta i pedagoga), jak jej vnímají ostatní profese.

Byli jsme včera hrát na oslavě padesátin pana Šafránka z katedry turistiky FTVS UK Praha. Vše se odehrávalo ve výcvikovém středisku zmíněné fakulty ve Stráži nad Nežárkou. Měli jsme z toho večera trochu strach. Přece jen nejsme kapela bavičů. Ale turisté, horolezci, orientační běžci, kanoisté, lyžaři i ostatní organizátoři všech možných tělovýchovných akcí, které se vyznačují intenzivním spojením s přírodou, nás přivítali velice vstřícně, mile a uctivě. Naše vystoupení (v podstatě koncert tu a tam zpestřený předáváním dárků "Šáfovi") poslouchali nebývale pozorně.

Také musím s trochou závisti zdůraznit, že nešetřili chválou nad výkonem obou našich zpěvaček. Nevíte, co na nich každý vidí:-)))?

A protože jsem dříve působil na této katedře coby pomocná vědecká síla, musím také popravdě přiznat, že pro mne bylo setkání zejména se "starými pardály" nesmírně dojemné. Je to vážně síla potkat po třiceti letech pohromadě tak velké množství lidí, kteří dodnes ovlivňují můj vztah ke světu, životní názor a rozvrstvení hodnot. A to už sport aktivně neprovozuji, tohle moje krátké zastavení totiž vůbec není o sportu.

Rád jsem se tam zdržel na společném zpívání do časných ranních hodin (Milda musel odvézt domů obě naše zpěvačky, zejména Nela byla hrozně nachlazená).

Přeji Vám všem hezký den a život, snad se již brzy setkáme na nové verzi těchto našich stránek. Poskytnou nám možnost aktuálněji reagovat a zejména umis??ovat sem fotografie.

Pavel


Zpět
 
Chytka.NET
Copyright (C) 2006 Jen Tak Tak
Všechna práva vyhrazena